Жителі окупованого Сватового готуються до звільнення

Жителі окупованого Сватового готуються до звільнення

Жителі окупованого Сватового готуються до звільнення
. Міська рада Сватового у 2020 році. Фото: Facebook / Сватівської міської ради

Мешканці Сватового у Луганської області свідчать про наближення лінії фронту до міста. Звуки артилерійський розривів стали гучнішими, ніж вони були тиждень тому, – розповіли кореспонденту Суспільного жителі міста, які просять не розкривати їхні імена з міркувань безпеки. Люди очікують боїв за місто і готуються: запасають їжу і ліки, пальне, заряджають телефони на випадок, якщо доведеться перебувати у сховищах.

Про те, що траса Р-66 Сватове-Кремінна перебуває під контролем Сил оборони України, 28 жовтня підтвердив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

Мешканець Сватового Юрій, якій виїхав з міста, але підтримує зв’язок зі знайомими, які з різних причин залишились в окупації, розповів Суспільному, що нині у населеному пункті лишається кілька тисяч мешканців:

"Переважна частина залишила Сватове у 20-х числах вересня, коли перебувати тут стало небезпечно для життя, коли наша армія підірвала на околицях міста кілька великих складів "орків".

За словами жителів Сватового, у порожні будинки і квартири, які залишили люди, заселяються військові РФ.

Зруйнований будинок одного із сватівських фермерів. Фото: Сватове. City
Зруйнований будинок одного із сватівських фермерів. Фото: Сватове. City

"Вони собі вподобали східну частину. Заселились на вулицях, які географічно вище центру і звідки видно гору Розкопану на в'їзді. Просто збивають замки, відкривають двері і мародерять. Або живуть у цих домівках, якщо умови подобаються".

Жителі окупованого Сватового готуються до звільнення
Фото: t.me/svatovoprimes

Також Юрій розповів про те, що зараз люди продовжують виїжджати з міста: через Росію – до країн Балтії, а також до маленьких сіл та селищ, на безпечну відстань від Сватового.

"Однак є й ті, хто залишається попри обстріли, або ті, хто повертаються до Сватового і чекають звільнення. Люди готують підвали та погріби, роблять запаси продуктів, води та ліків, заряджають телефони, коли електрика є. У Сватовому періодично працюють кілька магазинів та аптека, дехто торгує на ринку. Люди кажуть, що за останні два місяці стільки всього пережили, що зможуть пережити і звільнення", – розповів Юрій.

Що відомо

  • 24 жовтня українські військові витіснили російських окупантів з населених пунктів між Сватовим та Кремінною: Кармазинівки, М’ясожарівки і Невського Луганської області.
  • 8 березня 2022 року із третьої спроби, попри протести місцевих жителів, військовим РФ вдалось захопити районний центр та центр об'єднаної тергромади Сватове.
  • За даними міської ради до повномасштабного російського вторгнення у Сватовому проживало близько 17 тисяч людей.

Читайте також

У Сватовому окупанти облаштовують казарми у лікарнях, де залишаються хворі

Українські військові продовжують просуватись в районах Сватового та Кремінної

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook та Instagram

На початок