На Миколаївщині з безпековою складовою ще є проблеми — ОК "Південь"

На Миколаївщині з безпековою складовою ще є проблеми — ОК "Південь"

На Миколаївщині з безпековою складовою ще є проблеми — ОК "Південь"
Українська артилерія. Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

У Миколаївській області станом на 24 березня нестабільна безпекова складова. Ступінь замінованості узбережжя Чорного моря та протидії гіпотетичній десантній загрозі на півдні залишається високим.

Про це в ефірі загальнонаціонального марафону на Суспільному розповіла керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони "Південь" Наталія Гуменюк.

За словами Наталії Гуменюк, безпека портів станом на 24 березня забезпечена бойовою роботою Сил оборони України та гарантією міжнародних партнерів у рамках "зернової угоди".

Українські військові продовжують контрбатарейну роботу в напрямку окупованої Кінбурнської коси.

"Наша контрбатарейна робота по Кінбурнській косі й робота дипломатів в напрямку зернової угоди отримали певний успіх. Сподіваємось, що це буде дуже скоро", — говорить Наталія Гуменюк.

Що відомо

  • Сили оборони України уразили пункт боєпостачання і складування боєприпасів російської армії на Кінбурнському півострові. Протягом трьох днів не було вогневих ударів по Дніпро-Бузькому лиману, по Очаківській та Куцурубській громадах.
  • Російські війська вдень 23 березня двічі завдали ударів по акваторії Дніпро-Бузького лиману Очаківської громади.
  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

У Миколаєві завершили опалювальний сезон

Обстріли Миколаєва пошкодили понад дві тисячі будинків: що робитимуть з будівельним сміттям

На Миколаївщині 80 відсотків земель готові до посіву: які проблеми постали перед аграріями

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок