Щоб був Європейський Союз, має бути вільна Україна — президентка Європарламенту

Щоб був Європейський Союз, має бути вільна Україна — президентка Європарламенту

Щоб був Європейський Союз, має бути вільна Україна — президентка Європарламенту
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола, 23 червня 2022. Фото: AP / Olivier Matthys

Європейський союз має продовжувати підтримувати Україну, щоб вона могла захистити себе, бо щоб був ЄС має бути вільна Україна. Про це на пресконференції під час саміту ЄС сказала президентка Європарламенту Роберта Мецола, передає кореспондентка Суспільного.

"Основний меседж, який я передаю від імені Європейського парламенту, полягає в тому, що ми повинні продовжувати підтримувати Україну, щоб вона могла захистити себе. Нам потрібно продовжувати демонструвати солідарність", — сказала вона.

Мецола зазначила, що угода щодо боєприпасів, досягнута державами-членами на початку цього тижня, є знаковим моментом для Євросоюзу.

"Я дякую Високому представнику Боррелю за його зусилля щодо того, щоб Європа завжди виступала за справжній мир із підзвітністю та справедливістю. Але щоб був мир, потрібна вільна Україна. А щоб був Європейський Союз, має бути вільна Україна. Ціна свободи ніколи не може бути надто високою", — сказала президентка ЄП.

За її словами на саміті обговорювали три ключові теми: підтримку України, конкурентоспроможність бізнесу і зелену економіку, а також питання міграції.

Читайте також: Ордер на арешт Путіна виданий довічно — прокурор МКС

"Я також говорила про те, що нам необхідно привернути увагу до тяжких збитків, які ця агресія завдає народу України і особливо її дітям. Ця жорстока і незаконна війна руйнує життя цілого покоління. Я також згадувала про ордери МКС на арешт Путіна та його спільників на всіх рівнях, які потребують застосування санкцій і притягнення до відповідальності", — сказала Мецола.

Президентка ЄП додала, що саме цей імпульс ЄС має розвивати, і він може працювати синхронно з потребами створення спеціального міжнародного трибуналу для злочину агресії, вчиненого проти України.

Що відомо про ордер на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду, повідомив генпрокурор України Костін.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Поки Путіна та Львову-Бєлову не арештують, МКС не може проводити судові засідання, повідомив Суспільному речник суду Фаді Ель Абдалла. За його словами, Україна може вимагати їхнього арешту на території 123 країн, які визнають рішення МКС. Розслідування триває за запитом та матеріалами України.

МКС може притягти вище керівництво Росії до відповідальності за три види порушень міжнародного права: воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Депортація дітей, щодо якої видали ордер на арешт Путіна, підпадає під перший пункт.

Водночас МКС не може засудити за злочин агресії — факт нападу Росії на Україну. Оскільки ані Україна, ані Росія не ратифікували основоположний документ суду — Римський статут. Аби засудити РФ та Путіна за факт нападу, потрібно створити спеціальний трибунал.

Україна працює над створення спеціального трибуналу для покарання керівництва РФ за злочини в Україні не тільки з початку повномасштабної війни, а з початку агресії 2014 року.

Читайте також

Перший крок до Гааги. Головні питання про ордер на арешт Путіна і чому це — справді історичне рішення

Міжнародний кримінальний суд проситиме більше грошей на розслідування воєнних злочинів в Україні — The Guardian

Угорщина не буде арештовувати Путіна на своїй території — глава адміністрації Орбана

Вибір редакції

На початок