Міністерство культури назвало умови виїзду митців за кордон

Міністерство культури назвало умови виїзду митців за кордон

Закордонний паспорт
Закордонний паспорт. Фото: УНІАН

Міністерство культури та інформаційної політики може сприяти у виїзді за кордон митців лише за наявності військово-облікових документів. Про це йдеться у повідомленні МКІП.

У міністерстві наголосили, що за законом під час воєнного стану та оголошення мобілізації заборонено виїзд з країни чоловіків, громадян України призовного віку.

"МКІП може надавати митцям, творцям, художникам, артистам, музикантам й журналістам листи сприяння щодо перетину кордону, якщо вони належать до сфери культури та інформації і мають за мету виїзду захист і популяризацію інтересів України на міжнародній арені, з обов’язковим поверненням у країну", — зазначили у Мінкульті.

У міністерстві наголосили, що сприяння МКІП у перетині державного кордону можливе лише за наявності відповідних документів, зокрема військово-облікових.

"Ці документи мають бути у кожного чоловіка призовного віку згідно з законом, а їх відсутність — є порушенням українського законодавства", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про зміну вимог до виїзду артистів за кордон

Однією з причин стало інтервʼю українського стендап-коміка Андрія Щегеля, де той заявив, що виїхав до Туреччини попри те, що мав три повістки в армію, оскільки вважає себе "вільною людиною".

Пізніше стало відомо про режисера Тараса Голубкова, який, імовірно, продовжив працювати з російськими артистами – зокрема брав участь у зніманні кліпу російської співачки Клави Коки.

Ще після ситуації з Щегелем міністерство анонсувало жорсткіші вимоги до артистів.

За кілька днів після заяви МКІП, на гастролі не зміг потрапити гурт The Hypnotunez. У музикантів був запланований благодійний тур Європою. Але артисти так і не отримали дозволу на виїзд через нові правила.

Після чого у мережі почали зʼявлятися заклики з хештегом #культурнийшлях із проханням зберегти можливість артистам виїздити на концерти, забезпечивши прозорий процес отримання дозволів та їх моніторингу.

Зокрема свої звернення до МКІП записав письменник Сергій Жадан та гурт TVORCHI.

Що відомо про обмеження на виїзд чоловіків за кордон

24 лютого президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

7 лютого Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів із 19 лютого.

Читайте також

Просять посилити відповідальність: Мінкульт прокоментував заяви коміка Щегеля, який виїхав до Туреччини попри повістки

Дивіться також

Артистам ускладнили виїзд за кордон? Наслідки скандалу із Щегелем і Голубковим. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Вибір редакції

На початок