"Промова була вирвана з контексту": комік Андрій Щегель, що виїхав за кордон попри повістки, пояснив свої заяви

"Промова була вирвана з контексту": комік Андрій Щегель, що виїхав за кордон попри повістки, пояснив свої заяви

"Промова була вирвана з контексту": комік Андрій Щегель, що виїхав за кордон попри повістки, пояснив свої заяви
. Стендап-комік Андрій Щегель, фото: Facebook Щегеля

Український стендап-комік Андрій Щегель, який виїхав до Туреччини попри повістки, пояснив свою позицію, заявивши, що провокація є частиною роботи коміка, а сам він не зневажає українців і їх вибір іти на війну.

"Я в жодному разі не вважаю, що вибір людини саме “гинути на війні” і маю на увазі, що українці свідомо вибирають Україну і бажання за неї боротися, що в результаті, на жаль, часом призводить до загибелі кращих її дітей", — сказав він у відеозверненні.

Комік також заявив, що його промова, викладена в інтернет, є вирваною з контексту, а його слова є "гнівною і безпорадною реакцією" на повідомлення з погрозами розправи.

"Я приношу вибачення всім, кому скандал з моєю участю завдав страждань. Провокація є роботою коміка, але пошук ворогів і полювання на відьом вийшло за межі розумного. Я запевняю, що хотів бути з вами відвертим, бо поважаю вас і вважаю, що той хто каже неприємну правду набагато безпечніший за того, хто каже, те що люди хочуть почути. В України є справжні вороги. І це точно не я", — додав Щегель.

Крім того, він закликав повністю передивитись інтерв'ю зі Скрипіним і самим зробити висновки, що його слова "не містили ні краплі зневаги".

Що відомо про скандал із виїздом за кордон коміка Андрія Щегеля

4 березня український стендап-комік Андрій Щегель в інтерв'ю журналісту Роману Скрипіну заявив, що виїхав до Туреччини попри те, що мав три повістки в армію, оскільки вважає себе "вільною людиною".

Комік пояснив, що знайшов спосіб виїхати за межі України та "пожити в комфортній психологічній обстановці", отримавши дозвіл на концертну діяльність в іноземній країні від Мінкульту.

Щегель також додав, що вважає країну "фікцією" та не відчуває докорів сумління через те, що його співвітчизники змушені гинути на фронті.

Міністерство культури своєю чергою заявило, що сприяє виїздам різних митців, творців, художників, артистів, музикантів, журналістів тощо, які свідомі своєї справи та громадянської позиції, але через подібні випадки, як з Андрієм Щегелем, ситуація для тих, хто дійсно боронить Україну та веде боротьбу на культурному фронті, ускладнюється.

"Зазначена особа, яка порушила надане їй право виїзду за кордон, перебувала в складі групи, якій було надано тимчасовий дозвіл. Дії коміка є неприпустимими в умовах воєнного стану, в час, коли переважна більшість свідомих чоловіків залишаються країні та готові воювати за збереження нашої держави", — підкреслили в міністерстві.

Відтак Мінкульт обіцяє ініціювати спільно з правоохоронними органами посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення до України чоловіків призовного віку.

Що відомо про обмеження на виїзд чоловіків за кордон

24 лютого президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

7 лютого Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів із 19 лютого.

На початок