Сергій Жадан закликав випускати артистів за кордон

Сергій Жадан закликав випускати артистів за кордон

Сергій Жадан закликав випускати артистів за кордон
Фото: serhiy_zhadan/Instagram

Уже кілька артистів, які отримали дозвіл на виїзд закордон від Міністерства культури та інформаційної політики потрапили у скандал – комік Андрій Щегель заявив, що використав тур як можливість втекти від повістки, а режисера Тараса Голубкова підозрюють у співпраці з росіянами. У МКІП уже заявили про більш жорсткий процес отримання дозволу.

10 березня у Facebook Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій опублікувала звернення письменника та музиканта Сергія Жадана до Мінкульту, де той розповів, чому такі виїзди важливі.

"У мене зараз в Америці проходить благодійний тур. Як я сюди потрапив? Я подав заявку і отримав офіційний дозвіл від Міністерства культури та інформаційної політики. Назад до України повертаюся 21 березня", – заявив Жадан.

"Досвід і приклад двох недоумків і негідників не має перекреслити роботу тисяч працівників української культури, які більше року працюють на нашу перемогу, які місяцями вкладаються в нашу спільну боротьбу, в нашу спільну діяльність"

Жадан також закликав артистів публікувати свої звернення до МКІП, а також пояснювати, що культура – не лише танці та пісні, а й важлива складова інформаційної боротьби з росіянами.

Заяви коміка Андрія Щегеля та реакція МКІП

Раніше у мережі обговорювали українського стендап-коміка Андрія Щегеля, який в інтерв'ю журналісту Роману Скрипіну заявив, що виїхав до Туреччини попри те, що мав три повістки в армію, оскільки вважає себе "вільною людиною".

Комік пояснив, що знайшов спосіб виїхати за межі України та "пожити в комфортній психологічній обстановці", отримавши дозвіл на концертну діяльність в іноземній країні від Мінкульту.

Щегель також додав, що вважає країну "фікцією" та не відчуває докорів сумління через те, що його співвітчизники змушені гинути на фронті.

комік щегель скандал мінкульт
Андрій Щегель. Фото: facebook.com/a.shchegel

Пізніше комік записав відеозвернення, де пояснив свою позицію, заявивши, що провокація є частиною роботи коміка, а сам він не зневажає українців і їх вибір іти на війну.

Він також заявив, що промова, викладена в інтернет, є вирваною з контексту, а його слова є "гнівною і безпорадною реакцією" на повідомлення з погрозами розправи.

"Наразі МКІП підготовлено та подано на затвердження КМУ більш жорсткий порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку", – так відреагувала інституція на цю ситуацію.

Скандал з Тарасом Голубковим

Ще 8 березня видання МУЗВАР повідомило, що український режисер Тарас Голубков, ймовірно, продовжив працювати з російськими артистами – зокрема брав участь у зйомках кліпу російської співачки Клави Коки.

Видання стверджує, що у Голубкова був дозвіл від Мінкульту.

Пізніше пресслужба МКІП у коментарі для видання KP.UA підтвердила, що Голубкову було видано дозвіл на тимчасовий виїзд з 14 по 30 листопада 2022 року. Режисер подав заяву, зазначивши, що їде на зйомки документального фільму про війну в Україні "The War Diary".

голубков росія скандал мінкульт
Тарас Голубков. Фото: tarasgolubkov/Instagram

Проблеми на кордоні та гурт The Hypnotunez

За кілька днів після заяви МКІП про більш жорстві вимоги до виїзду за кордон, на гастролі не зміг потрапити гурт The Hypnotunez.

У музикантів був запланований благодійний тур в Європою. Але артисти так і не отримали дозволу на виїзд через нові правила.

"У зв'язку з останніми подіями, пов'язаними з Міністерством культури і так званими "артистами", вони призупинили можливість для художників і музикантів виїжджати за кордон, оголосивши про якісь нові зміни і правила, про які ніхто не знає, не повідомивши про це заявників. Неможливо додзвонитися і знайти цю інформацію в департаменті чи мережі", — заявили учасники гурту

Музиканти не стали скасовувати тур і чекають на рішення Мінкульту.

Сергій Жадан закликав випускати артистів за кордон
Гурт The Hypnotunez. Фото: the_hypnotunez/Instagram

#культурнийшлях і заклики до МКІП

Звернення Жадана – це частина кампанії від культурних діячів, які закликають міністерство зберегти можливість артистам виїздити на концерти, забезпечивши прозорий процес отримання дозволів та їх моніторингу.

"Окремі випадки порушень та маніпуляцій цією можливістю не мають зупиняти культурний сектор, який працює разом з іншими сферами над перемогою України"

"У часи, коли закордонна аудиторія втомилася від новин про війну, саме культура може повернути зацікавленість для нашої країни. Європейські представники пропонують нам нові можливості у 2023 для співпраці і ми не можемо їх втратити", – пише у пості пресслужба організації Music Export Ukraine.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок