З квітня аптеки Миколаївщини мають видавати ліки за електронними рецептами

З квітня аптеки Миколаївщини мають видавати ліки за електронними рецептами

З квітня аптеки Миколаївщини мають видавати ліки за електронними рецептами
Аптека. Ілюстративне фото: УНІАН

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) почала впроваджувати електронні рецепти у 2020 році. Кінцевий строк реалізації програми був намічений на березень 2022 року. Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну відтермінувало цей процес. Новою датою вибрали 1 квітня 2023 року.

Про це кореспондентам Суспільного розповів власник мережі аптек Юрій Драгон.

На першому етапі впровадження е-рецептів, каже Юрій Драгон, участь у проєкті була добровільна.

"Ми навіть не роздумували, ще у 2020 році почали долучатися до програми реімбурсації Система реімбурсації є соціально-економічною системою, метою якої є забезпечення доступності лікарських препаратів та фармацевтичної допомоги в цілому, суб'єктом якої є уповноважені органи, що здійснюють компенсаційні виплати з певних джерел фінансування, об'єктом — певні категорії захворювань та хворих."Доступні ліки" від НСЗУ. Тому для нас нічого не зміниться. Ті, хто цього не робили, повинні до 31 березня 2023 року зареєструвати свій заклад у НСЗУ, отримати програмне забезпечення та електронні ключі", — сказав Юрій Драгон.

Як пояснив власник аптек, серед умов нормальної роботи в системі — сталий інтернет-зв'язок.

"Можу сказати, що станом на 2023 рік, якщо аптека не підключена до баз НСЗУ, то вона поза ринком і не має шансу вижити. Нормальний зв'язок — це запорука швидкого обслуговування клієнтів", — розповів Юрій Драгон.

Ніяких змін не відбудеться для клієнтів аптек.

"Як завжди потрібно звернутися до сімейного лікаря, аби отримати рецепт. На прохання рецепт може бути роздрукований. Після закінчення оформлення рецепта на телефон пацієнта прийде SMS. В аптеці клієнт або показує роздрукований рецепт, або називає код з SMS", — сказав Юрій Драгон.

Запровадження електронних рецептів є частиною євроінтеграційних процесів.

"Українці повинні звикати до цивілізаційних умов. Ні в Європі, а тим більше в США неможливо купити рецептурні ліки без рецепта. Так нас привчають ходити до сімейного лікаря і не займатися самолікуванням. Можливо, комусь це здається незручним, але так у всьому цивілізованому світі", — пояснив аптекар.

Що відомо

  • За даним Миколаївської обласної військової адміністрації, станом на 16 березня 2023 року майже 500 медичних та близько 500 аптечних закладів Миколаївщини вже працюють в електронній системі охорони здоровʼя.
  • Детальний алгоритм реєстрації закладу в ЕСОЗ оприлюднений на сайті системи.
  • Виписати е-рецепт зможуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП. Для цього не потрібно укладати договір з НСЗУ.

Читайте також

Обстріли Миколаївщини. Під вогнем армії РФ перебували дві громади

Рік по тому. Спогади про окупацію російськими військами Снігурівської громади на Миколаївщині

На тлі продовження "зернової угоди" російські війська активізували обстріли акваторії Миколаївщини — ОК "Південь"

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок