Чотири райони замість дев’ятнадцяти планують створити на Миколаївщині

Чотири райони замість дев’ятнадцяти планують створити на Миколаївщині

Чотири райони замість дев’ятнадцяти планують створити на Миколаївщині

Кабінет міністрів України затвердив новий перелік районів у регіонах. Їхня кількість скоротиться майже вчетверо: з 490 до 129. Зокрема на Миколаївщині їх має стати чотири.

Миколаївський, Вознесенський, Первомайський та Баштанський – чотири райони замість дев’ятнадцяти. Найбільший серед них Миколаївський. Поділ районів відбувався за умови, що в кожному буде не менш ніш 150 тисяч населення. Відстань від адміністративного центру до населених пунктів, які знаходяться в районі, не повинна перевищувати 60 км.

"Якщо ви звернули увагу, пропонують сформувати Миколаївський район – він найбільший, це понад 680 тисяч населення, а Баштанський, наприклад, 140 тисяч населення, - він менше за цим критерієм, де передбачалося 150. Але в силу того, що там населення живе найбільш широко, тобто щільність населення враховується, підійшли до того, що варто зменшити цей критерій", – каже регіональна консультантка з юридичних питань "Асоціації міст України" Лідія Віштал.

Чотири райони замість дев’ятнадцяти планують створити на Миколаївщини

Новоодеський район – один із тих, які мають увійти до Миколаївського. Його площа близько 140 тисяч квадратних метрів. Населення 33 з половиною тисячі людей. До складу районну входять 40 сіл.

Голова Новоодеської районної ради Олександр Гриценко говорить, що не проти укрупнення районів, проте переймається: чи не слідуватимуть за цим масові скорочення.

"У будь-якому районному центрі не так багато робочих місць, де можуть влаштуватися. В мене працівники – майже ні в кого немає менше 15 років, хто пропрацював в районній раді. Цим людям вже 50, плюс – мінус, років. Чи потрібні ці люди будуть?", – каже Олександр Гриценко.

Чотири райони замість дев’ятнадцяти планують створити на Миколаївщини

Миколаївський район – один із тих, що лишиться. Включатиме у себе Новоодеський, Вітовський, Березанський, Очаківський. Головою Миколаївської райдержадміністрації зараз є Максим Кашуба. Поки що з журналістами чоловік не спілкується, каже, через те, що на посаді нещодавно – з 18 травня. Ще одним укрупненим районом стане – Вознесенський.

"Це потрібно було робити. Ми зможемо зрозуміти наскільки це ідеально тільки через деякий час, але я підтримую повністю районування. Районування потрібне тільки для державних органів, починаючи від префекта і закінчуючи прокуратурою. Все інше має спиратися виключно на громаду, і другий рівень – це обласна рада і обласний виконавчий комітет", – каже Вознесенський міський голова Віталій Луков

В Асоціації міст України проти поділу не заперечують, але вважають, що план укрупнення районів недопрацьований – немає розуміння повноважень районних рад: що буде робити район, що буде робити районна рада.

"Асоціація вважає, що необхідно розібратися з містами обласного значення, оскільки вони зараз не знаходяться в підпорядкування району - це окремі великі структурні підрозділи, які фінансуються окремо. Має обов'язково бути визначено чітке фінансування для тих повноважень, які будуть їм надані", – каже регіональна консультантка з юридичних питань "Асоціації міст України" Лідія Віштал. Подробиці у репортажі кореспондентів Суспільного:

Авторка – Світлана Кльосова, оператори – Ігор Чорний, Євген Сержук.

Нагадаємо, 12 червня Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні схвалив проєкт Постанови Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів". Згідно з документом, у Миколаївській області замість дев’ятнадцяти існуючих, буде створено чотири райони.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди