"У справі є реальна перспектива": Зеленський про видачу міжнародного ордера на арешт Путіна

"У справі є реальна перспектива": Зеленський про видачу міжнародного ордера на арешт Путіна

"У справі є реальна перспектива": Зеленський про видачу міжнародного ордера на арешт Путіна
. Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 17 березня, фото: ОПУ

Рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна є історичним, і з нього почнеться історична відповідальність. Це справа, у якій є реальна перспектива у сфері міжнародної юстиції.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 17 березня.

"Розділяти дітей із сім’ями, позбавляти їх будь-якої можливості зв’язатися з рідними, ховати дітей на території Росії, розпорошувати по віддалених регіонах – усе це очевидна державна політика Росії, державні рішення і державне зло. Яке починається саме з першої посадової особи цієї держави", — наголосив Зеленський.

Він також зазначив, що станом на зараз вдалося повернути трохи більш як 300 дітей з усіх, які були вивезені силою з України.

"Очевидно, що будемо й надалі робити все для цього. Для повернення кожного українця, кожної українки, кожної нашої дитини. І для реальної відповідальності всіх винних у цій депортації – від керівника держави-терориста до всіх виконавців", — додав президент.

Читайте також: Наслідки для Росії будуть катастрофічно страшними: Данілов прокоментував рішення МКС щодо арешту Путіна

Що відомо про видачу міжнародного ордера на арешт Путіна

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі 17 березня 2023 року видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Вони є підозрюваними у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.

У Генпрокуратурі України, назвали рішення історичним. За словами генпрокурора Андрія Костіна, щодо насильницької депортації дітей, Офіс Генерального прокурора передав МКС понад 40 томів матеріалів — понад 1000 сторінок.

Водночас речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що рішення Міжнародного кримінального суду про арешт не мають для РФ жодного значення, зокрема з правового погляду.

Що відомо про депортацію українських дітей до Росії

24 лютого президент України Володимир Зеленський під час пресконференції заявив, що Україна не може "силою" забрати дітей, яких Росія вивезла з тимчасово окупованих територій.

До цього уповноважений Верховної ради з питань захисту прав людини Дмитро Лубінець заявляв, що омбудсмен РФ Тетяна Москалькова та співробітники її офісу можуть бути особисто причетні до примусової депортації українських дітей.

Насильницька передача дітей з однієї групи в іншу, є однією з ознак геноциду відповідно до статті II Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року "Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”.

За даними Національного інформаційного бюро, безпосередньо до РФ депортували 4600 українських дітей. З Маріуполя російські окупанти вивезли до Росії понад 1300 дітей.

11 березня міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що РФ незаконно вивезла на свою територію 2161 українську дитину-сироту, при цьому загальна кількість дітей, яких вивезли з України у РФ, може становити близько 150 тисяч.

На початок