Ігор Панасов написав заяву на вихід зі складу Шевченківського комітету

Ігор Панасов написав заяву на вихід зі складу Шевченківського комітету

Ігор Панасов, Шевченківський комітет
Фото: Ihor Panasov/Facebook

16 березня 13 із 18 членів комітету Шевченківської премії вирішили скласти повноваження. Раніше заяву також написали його голова Юрій Макаров та художниця Влада Ралко. Музичний критик та журналіст Ігор Панасов хоча й не підписав спільну заяву з колегами, але також подав у відставку, про що він розповів у коментарі для "Детектор Медіа".

Він заявив, що підтримує ідею впровадити нову номінацію до вже наявних: "Я вважав і вважаю, що ця ідея могла бути реалізована так, що ані формальні процедури, ані репутація премії не постраждали б".

Однак все ж написав заяву про свій вихід зі складу комітету: "Я зрозумів, що працювати далі в таких обставинах не буде можливим. Тому я прийняв рішення залишити Комітет".

Членів Шевченківського комітету закликали скласти повноваження

У заяві більшості членів комітету Шевченківської премії зазначено, що таке рішення прийняли через намір ввести додаткову номінацію до Положення та пришвидшити процедуру відбору.

Вони додали, що пропозиція про доповнення Премії новою номінацією, а фактично – паралельним конкурсом, стала несподіванкою і для членів Комітету. Хоча й погоджуються, що важливо не оминати увагою активну участь митців і діячів культури "у наближенні Перемоги".

"Цей процес має відбуватися так, щоби не зашкодити існуванню та репутації (...). Можливо, ініціаторам такої відзнаки доречно думати про цілком нову премію, що відповідала би заявленій меті", – додали митці.

За що вручають Шевченківську премію

Національна премія України імені Тараса Шевченка, або Шевченківська премія – державна нагорода України, заснована у 1961 році. Вручається за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва, за найвидатніші твори, які є "вершинним духовним надбанням, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення й демократизацію українського суспільства".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок