У Кіровоградській області збільшують посіви соняшника

У Кіровоградській області збільшують посіви соняшника

У Кіровоградській області збільшують посіви соняшника
Фото: Суспільне Кропивницький

В Кіровоградській області розпочали посівну кампанію. Площі під ярі культури в порівнянні з минулим роком не зменшили. Внаслідок зменшення посівів озимих збільшуються площі з соняшником, розповіла керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова. Основна проблема посівної – потреба у трактористах та механізаторах.

Посівну розпочали чотири господарства регіону. Усього в області їх 3,5 тисячі, як і торік.

Валерія Фурманова відзначає тенденцію до збільшення посівів соняшника: "На даний час це сама рентабельна культура, і аграрії обирають оптимальні для себе умови".

Читайте також: На Кіровоградщині першу тисячу гектарів засіяли ярим ячменем – голова ОВА

Дефіциту пального та посівного матеріалу в області немає. Є потреба у трактористах і механізаторах: "Це біля сотні робітничих спеціальностей. Але розуміємо по факту, що їх більше, тому що це тільки господарства, які подали заявку про вакансію до центру зайнятості", – говорить Валерія Фурманова.

Кропивницький район У Кропивницькому районі сіють ярий ячмінь. На полі працюють тракторист і три лаборантки. Жінок залучили, бо двох чоловіків мобілізували, розповідає заступник директора інституту Віталій Іщенко: "Двоє захищають державу, двоє працюють у науковій установі, власне проводять посівну компанію. Через те і жінки залучаються. Ми розуміємо, що їм важко, але вони із розумінням підходять до ситуації, і працюють на 100 відсотків".

Читайте також: Аграрії Кіровоградщини можуть отримати безвідсотковий кредит на техніку та посівний матеріал. За яких умов

З урахуванням нестачі обігових коштів закупи на матеріали роблять за потреби: "Тобто закупили й використали, – говорить директор. – Якщо раніше ми могли собі дозволити закупити більше міндобрив, засобів захисту рослин і покласти у складі, то сьогодні закуповуємо і використовуємо, от сьогодні потрібно, вчора купили й використали".

В Кіровоградській області збільшують посіви соняшника
Фото: Суспільне Кропивницький

На полях інституту сіють колекційні сорти зернових, олійні та бобові культури, каже Віталій Іщенко. "Ми плануємо посіяти у межах 60 гектарів ярого ячменю, близько 70 гектарів соняшника, кукурудзи 25-30 гектарів і сої у межах 40 гектарів".

Минулого року посівна була складніша, говорить лаборантка інституту Ірина Бондар: "У тому році на нашу країну напали, і так само нам треба було сіяти, збирати, але ми вистояли, ми народ український.

Цьогорічну посівну почали з вірою у перемогу України та хороший врожай: "Не дивлячись на всі тривоги, на те, що підіймалися літаки, ми так само у термін вклалися, посіяли й будемо чекати великої перемоги", – говорить Ірина Бондар.

Що відомо

За прогнозами Валерії Фурманової, посіяти мають ярі зернові на площі 407 500 гектарів, технічні культури – 733 300 гектарів.

Читайте також

  • У Новоархангельській громаді на Кіровоградщині через борги населення планують подавати воду чотири години на добу
  • Громада з Кіровоградщини судиться з компанією з Запоріжжя, у якої купили талони на пальне та його не отримали
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок