На Кіровоградщині першу тисячу гектарів засіяли ярим ячменем – голова ОВА

На Кіровоградщині першу тисячу гектарів засіяли ярим ячменем – голова ОВА

На Кіровоградщині першу тисячу гектарів засіяли ярим ячменем – голова ОВА
Ілюстративне фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області аграрії розпочали посівну. Першу тисячу гектарів засіяли ярим ячменем. Це інформація від голови Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрія Райковича.

За його словами, цього року в регіоні планують засіяти ярими зерновими понад 407 тисяч гектарів землі. Технічні культури займуть понад 733 тисячі гектарів.

Керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова говорить, посівну перші розпочали аграрії на півдні області – це чотири господарства.

В області сіятимуть озимі, соняшник, кукурудзу, цукровий буряк. Дефіциту ресурсів – паливно-мастильних та посівних матеріалів – на сьогодні немає, говорить Валерія Фурманова: "Але їх ціна не зовсім задовольняє аграріїв, тому собівартість виробленої продукції буде значною. Також в області є кадрові потреби, тому що багато працівників агропромислового комплексу мобілізували до Збройних сил України. Наразі відчуваємо дефіцит технічних механізаторських спеціальностей".

На Кіровоградщині налічується майже 3500 господарств.

Що відомо

За інформацією Валерії Фурманової, у Кіровоградській області під урожай 2023 року озимі зернові посіяли на площі 398,4 тисячі гектар (100% до прогнозу). Озимим ріпаком засіяли 83,4 тисячі гектар (103% до прогнозу).

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок