Громада з Кіровоградщини судиться з компанією з Запоріжжя, у якої купили талони на пальне та його не отримали

Громада з Кіровоградщини судиться з компанією з Запоріжжя, у якої купили талони на пальне та його не отримали

Громада з Кіровоградщини судиться з компанією з Запоріжжя, у якої купили талони на пальне та його не отримали
Ілюстративне фото: УНІАН

Селищна рада та відділ освіти Онуфріївської громади Олександрійського району Кіровоградської області судиться з компанією з Запоріжжя, яка продала талони на пальне та припинила заправляти за ними машини. Про це Суспільному розповів голова громади Віталій Береза. Справу розглядають у Господарському суді Кропивницького. Проблема з пальним у громаді існує понад два місяці, в компанії говорять — випускають нові талони.

За його інформацією, договір з товариством "Евердж трейд" уклали у листопаді 2022 року. Понад 238 тисяч гривень селищна рада мала використати на заправку машин комунальних служб та потреб селищної ради. Відділ освіти понад 350 тисяч гривень – на підвезення дітей до школи. Однак майже два місяці тому компанія припинила заправляти по талонах машини, сказав голова громади.

"Ми співпрацюємо з цією фірмою не один рік, але такий випадок у нас стався вперше, – говорить Віталій Береза. – Ми чекали, що ситуація вирішиться, але нічого не змінилось і подали в суд – окремо відділ освіти та селищна рада. Засідання ще не відбулося. Справу мають розглянути по спрощеній процедурі найближчим часом. Коли представники компанії про це дізналися, то зв'язалися з нами й сказали, що замінять частково талони на інші, але все так і залишилось на рівні розмов".

Начальниця відділу освіти Наталія Кравченко говорить, замовили у запорізької компанії 5 тонн солярки та 300 літрів бензину. Через нестачу пального виникли труднощі з підвезенням дітей до школи. Нині автобуси у громаді заправляють за гроші благодійників.

"Наразі ми співпрацюємо з депутатами, які забезпечують нас пальним на благодійній основі. На сьогоднішній день у громаді підвозять до школи 685 дітей з двох тисяч школярів. Маємо сім автобусів, але наразі користуємось трьома і залучаємо четвертий за потреби. Так, це прикра ситуація, це обтяжливо для людей, які нам допомагають, але ми контролюємо питання і вважаємо, що це не є причиною у війну переводити дітей на дистанційне навчання. Ми чекаємо рішення суду. Позиваємося окремо від селищної ради, тому що маємо свій бюджет".

Заправляти за талонами та паливними картками "Авіас" та мобільним застосунком Energy "Укрнафта" тимчасово призупинила 23 грудня 2022 року.

Представник компанії "Евердж трейд" Андрій, який не захотів назвати своє прізвище, розповів Суспільному, що така ситуація з талонами трапилась по всій Україні, не лише в Онуфріївській громаді на Кіровоградщині. Коментувати цю ситуацію він відмовився. Пояснив, є офіційний коментар директора ПАТ "Укрнафта" Сергія Корецького на сторінці компанії у Facebook.

"Як і обіцяли, компанія "Укрнафта" розпочинає запуск власної паливної картки і талонів. Це – новий продукт компанії, незалежний від третіх осіб, що дозволяє гарантувати надійне виконання всіх зобов'язань перед клієнтами. Паралельно ми працюємо над вирішенням ситуації з талонами паливної програми "Авіас", учасником якої була "Укрнафта". Повернення коштів та відпуск пального здійснюватимуться протягом двох наступних місяців", – йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • Служба безпеки заявила, що викрила масштабні схеми привласнення 40 мільярдів гривень на ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".
  • 7 листопада держава вилучила майно п'яти стратегічно важливих підприємств, серед яких: "Укрнафта", "Укртатнафта", "Мотор Січ", "АвтоКрАЗ", "Запоріжтрансформатор".
  • Відповідне рішення ухвалене за підсумками засідання Ставки Верховного Головнокомандувача 5 листопада. 6 листопада відбулось відчуження. Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов. Він зазначив, що вилучені активи набули статусу військового майна, його управління передано Міністерству Оборони.
  • 11 листопада новопризначений директор ПАТ "Укрнафта" Сергій Корецький приступив до виконання своїх обов'язків.

Читайте також

  • У Кропивницькому опалювальний сезон закінчиться не пізніше 15 квітня
  • Паспорти з різною транслітерацією будуть дійсними до кінця строку їх дії
  • Понад два роки Мар’янівська громада на Кіровоградщині живе без аптеки. Чому закрили й що треба для відкриття
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок