У громаді на Кіровоградщині через борги населення планують подавати воду чотири години на добу

У громаді на Кіровоградщині через борги населення планують подавати воду чотири години на добу

У громаді на Кіровоградщині через борги населення планують подавати воду чотири години на добу
Селище Новоархангельськ. Колаж: Суспільне Кропивницький

У Новоархангельській громаді Голованівського району Кіровоградської області через борги населення за водопостачання та водовідведення планують подавати воду чотири години на добу. Наразі місцевих жителів попередили про це рішення, розповів Суспільному директор комунального підприємства житлово-комунального господарства Сергій Бершадський.

Нині у Новоархангельську один кубометр води коштує 26 гривень 22 копійки, водовідведення – 38 гривень. Зі слів Сергія Бершадського, щомісяця за послуги сплачують 30% споживачів. Через це на підприємстві виникла заборгованість: за спожиту електроенергію – понад 659 тисяч гривень, зарплатна – понад 425 тисяч гривень: "Внаслідок цього відкрили судовий позов щодо боргу за електроенергію та кілька судових позовів щодо невиплаченої заробітної плати колишнім працівникам".

Через заборгованість жителів у селищі вмикатимуть воду дві години вранці та дві години ввечері, сказав директор підприємства. Крім цього, вимушено зупинять очисні споруди "Біотал" та закриють стоки. Не вивозитимуть і рідкі побутові відходи з вигрібних ям біля житлових будинків та тверді побутові відходи, оскільки у підприємства немає грошей на придбання паливно-мастильних матеріалів: "На сьогодні ми виплатили нашим працівникам лише 50% заробітної плати за січень, лютий та березень. Наші робітники шукають собі інші вакансії, бо треба якось виживати. Крім цього, підприємство не може купити пальне, ремонтувати старі водогони та труби, які ламаються. Воду ми ще не відключали, наразі попередили населення. Таким рішенням ми хочемо активізувати людей і пояснити, що не сплачувати гроші за надані послуги – це неправильно".

Воду боржникам відключити не можуть

Відключити воду боржникам на час воєнного стану не можуть, розповів голова Новоархангельської громади Юрій Шамановський: "Підвищити тарифи ми не можемо. Змінили директора водоканалу, але толку жодного – люди як не платили, так і не платять, у двір контролерів не впускають. Не перший рік нам доводиться з місцевого бюджету допомагати водоканалу. У 2021 році перерахували їм мільйон 400 тисяч гривень, у 2022 році – мільйон 200 тисяч. З початку цього року вже виділили 700 тисяч гривень, тому що були борги перед податковою. Як вийти з цієї ситуації – не знаю, це просто глухий кут".

Що кажуть місцеві жителі

Жителька Новоархангельська Лариса Амбацунян живе у двокімнатній квартирі. Щомісяця використовує два кубометри води. Зі слів жінки, боргів за водопостачання та водовідведення не має: "Я проживаю у помешканні сама. За місяць сплачую за послугу 130 гривень. Справа в тому, що у нас постійно виникають перебої з водопостачанням і немає криниці, щоб її набрати. Це добре, що у мене є сестра у сусідньому селі Торговиця. Вони з чоловіком привозять мені воду зі свердловини. Я її п'ю та готую з неї їсти, тому що та вода, що тече з крана, технічна. Коли набираю її у пластикові пляшки, вона зеленіє. Я лише можу в ній помитись. У нас частіше води немає ніж вона є".

Жителька Новоархангельська Ірина, яка попросила не назвати її прізвище, живе у багатоквартирному будинку. Сказала, що мають свердловину, яка забезпечує водою вісім квартир: "За водопостачання жителі нашого будинку гроші не платять, лише за водовідведення. Інформацію, що воду вмикатимуть погодинно вранці та ввечері, я бачила. Щодо водовідведення, то нам доведеться самим викачувати нечистоти, але невідомо, куди їх потім дівати, тому що роботу очисних споруд призупинять. Це дуже неприємна ситуація. Я вважаю, якщо жителі нашої громади не спроможні оплачувати за ці послуги, то має бути фінансова підтримка з селищного бюджету".

За словами Сергія Бершадського, коли почнуть подавати воду погодинно у селищі, будуть радитись із головою громади Юрієм Шамановським.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок