9 країн взяли на себе зобов'язання надати Україні понад 150 танків Leopard — Остін

9 країн взяли на себе зобов'язання надати Україні понад 150 танків Leopard — Остін

Міністр оборони США Ллойд Остін під час брифінгу у Вашингтоні
. Міністр оборони США Ллойд Остін під час брифінгу у Вашингтоні, 16 листопада 2022 року, фото: AP

Коаліція країн, які надають танки Україні, продовжує зростати. 9 країн взяли на себе зобов'язання надати понад 150 танків Leopard. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін перед відкриттям 10-го засідання Контактної групи з питань оборони України.

"Ця контрактна група завжди прагне допомагати Збройним Силам України отримувати те, що їм потрібно, коли їм це потрібно", — сказав Остін.

Ллойд зазначив, що кількість країн, що надають засоби ППО, також продовжує збільшуватися. Раніше Сполучені Штати оголосили про виділення Україні ще 400 мільйонів доларів допомоги на безпеку для підтримки точного вогню, артилерії та бронетехніки. Допомога включає додаткові боєприпаси HIMARS, додаткові артилерійські снаряди, бронетехніку, пускові мости.

Читайте також: Рамштайн-10. Розпочалася онлайн-зустріч міністрів оборони

За словами Остіна, в умовах жорстоких бомбардувань Росії кількість країн, що надають засоби ППО, також продовжує збільшуватися.

“Наприклад, на останній контактній групі ми чули про внесок SAMP/T Італії та Франції. Сполучені Штати, Німеччина та Нідерланди виступили з пожертвуваннями Patriot, а багато інших країн забезпечили ППО меншої дальності. І Канада, і Німеччина надали свій внесок у системи ППО середньої дальності, такі як NASAMS і IRIS-T”, — сказав міністр оборони США.

Він додав, що зараз союзники перебувають у вирішальному часі боротьби України за свободу.

15 березня розпочалося засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн". Цього разу вона відбувається в онлайн-форматі.

Що відомо про попередній Рамштайн

У Бельгії 14 лютого відбулась дев’ята зустріч у форматі "Рамштайн". Як повідомив президент України Володимир Зеленський, партнери підтвердили готовність передати більше систем ППО, танків, артилерії та снарядів, а також організувати подальші навчання військових. Водночас він додав, що не про всі домовленості на "Рамштайні" можна говорити публічно: "значну частину варто залишити за зачиненими дверима".

Глава Міноборони США Ллойд Остін тоді за підсумками зустрічі повідомив, що Італія і Франція оголосили про надання Україні засобів ППО, Франція разом з Австралією буде розгортати виробництво боєприпасів калібру 155 мм, Норвегія загалом виділила 7 млрд доларів (75 мільярдів норвезьких крон) на різні форми підтримки України.

Що відомо про танк Leopard 2

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Зброя. Усі новини

На початок