Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 14 лютого повідомив, що за підсумками "Рамштайну" Україна отримає більше засобів протиповітряної оборони, більше боєприпасів, артилерії і танків. Водночас не все про сьогоднішню зустріч можна повідомити публічно.
"Підтверджено партнерами більше ППО. Підтверджено більше танків. Підтверджено більше артилерії та снарядів. Підтверджено більше навчання наших військових. Як сьогодні звучало, Ukraine must be successful. І тут ми погоджуємось: успіх повинен бути", — сказав він.
За словами Зеленського, тенденції щодо співпраці партнерів для підтримки України у війні проти Росії залишаються незмінними.
"Звичайно, далеко не все про «Рамштайн» можна повідомляти публічно. Значну частину домовленостей і дискусій варто залишити за зачиненими дверима засідання Контактної групи. Але я можу сказати впевнено, що базові тенденції залишаються незмінними. Україна й партнери разом роблять усе, щоб держава-терорист програла. І щоб це сталося швидше", — додав президент.
Кремль намагається "вичавити" з Росії весь можливий потенціал агресії, вважає Зеленський:
"Вони поспішають. Бо знають, що світ все одно сильніший, але потребує часу, щоб згуртувати свою силу. Тому швидкість – це дуже важливо. Швидкість в усьому. В ухваленні рішень. В реалізації рішень. У постачанні. У навчанні. Швидкість рятує життя людей, швидкість повертає безпеку. І я дякую всім нашим партнерам, хто усвідомлює, що швидкість важлива", — додав він.
Що відомо про Рамштайн-9
14 лютого у Бельгії відбулось девʼяте засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн". На зустрічі були присутні представники 54 держав-партнерів України. ЗМІ називали цей "Рамштайн" "авіаційним", однак генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що пріоритет зустрічі — передача важкого озброєння, яке партнери узгодили раніше.
Як повідомив за підсумками зустрічі глава Міноборони США Ллойд Остін, Італія і Франція оголосили про надання Україні засобів ППО, Франція разом з Австралією буде розгортати виробництво боєприпасів калібру 155 мм, Норвегія загалом виділила 7 млрд доларів (75 мільярдів норвезьких крон) на різні форми підтримки України.
Ллойд також прокоментував надання Україні винищувачів F-16, зазначивши, що наразі тільки може повторити заяву Байдена, який раніше сказав, що США не дають Україні такі винищувачі.
Окрім того, на зустрічі ішлось про звітування з боку України про отриману зброю.
Читайте також
"Леопардова коаліція". Які країни збирають танки для України
"Змагання логістики". Столтенберг закликав країни якнайшвидше надавати військову допомогу Україні
"F-16 — як півзахисник у футболі. Вміє все потроху і робить це добре" — британський льотчик
"Я — триста, я — триста". Репортаж з військового госпіталю