Кілька країн готові передати Україні літаки МіГ-29 — речник прем'єра Польщі

Кілька країн готові передати Україні літаки МіГ-29 — речник прем'єра Польщі

Доповнено
Кілька країн готові передати Україні літаки МіГ-29 — речник прем'єра Польщі
. МіГ-29 на озброєнні Словаччини. Фото: AP

Декілька країн готові відправити в Україну винищувачі МІГ-29. Польща отримала від них "чіткі декларації". Про це заявив речник уряду Польщі Пьотр Мюллер, передає Gazeta Prawna.

Водночас він не назвав країни, які увійшли у коаліцію.

"Я можу лише підтвердити, що ці рішення прийняті кількома країнами, але в мою роль не входить повідомляти про це від імені цих країн. Ми вже маємо чіткі декларації щодо того, які країни це будуть, але ми домовилися, що вони оголошуватимуть таке рішення на своїх умовах і за власними процедурами", — сказав Мюллер.

Він зазначив, що, як сказав прем'єр Польщі, "протягом наступних кількох тижнів ми готові прийняти таке рішення в кількох країнах, які вирішили піти на подібний крок".

Уряд Словаччини під час засідання 15 березня може розглянути питання передачі Україні винищувачів МіГ-29. Про це повідомляє ta3.

Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь вважає, що уряд країни має достатньо компетенції, аби ухвалити рішення щодо передачі літаків.

"Ці винищувачі більше не будуть корисними для Словаччини", — заявила лідерка Народної партії Вероніка Ремішова. За її словами, депутати від партії завжди підтримували передачу літаків Україні.

Що відомо про передачу Україні винищувачів МіГ-29

1 вересня 2022 року Словаччина вивела з експлуатації свої 11 винищувачів МіГ-29. Ці бойові літаки може отримати Україна. У квітні прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер обіцяв передати їх Києву.

9 лютого 2023 року Хегер пообіцяв, що влада Словаччини зробить все можливе, аби передати Україні винищувачі МіГ-29.

Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що Братислава розглядає можливість надати Україні 10 із 11 своїх літаків МіГ-29 радянського виробництва, які армія Словаччини торік зняла з озброєння.

8 березня президент Анджей Дуда заявив, що Польща готова передати Україні свої винищувачі МіГ-29 у рамках міжнародної коаліції.

"Щодо МіГ-29, які ми маємо в Польщі і які зараз служать у наших ВПС — ми готові передати ці літаки, і я впевнений, що Україна буде готова їх використати негайно", – сказав президент Дуда.

14 березня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща може передати Україні винищувачі МіГ-29 протягом 4-6 тижнів.

Читайте також

Чи може НАТО надати Україні літаки для захисту неба. Пояснює Столтенберг

"F-16 — як півзахисник у футболі. Вміє все потроху і робить це добре" — британський льотчик

Словаччина зробить все можливе, щоб передати Україні свої МіГ-29 – прем'єр

На початок