Після візиту до Москви Сі Цзіньпін планує поговорити з Зеленським — WSJ

Після візиту до Москви Сі Цзіньпін планує поговорити з Зеленським — WSJ

Сі Цзіньпін, Китай, КНР
. Голова КНР Сі Цзіньпін на церемонії закриття 20-го з'їзду Комуністичної партії Китаю у Великому залі народних зборів у Пекіні, субота, 22 жовтня 2022 року. Фото: AP

Лідер Китаю Сі Цзіньпін планує поговорити з президентом України Володимиром Зеленським вперше з початку війни в Україні. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

За словами співрозмовників газети, розмова ймовірно відбудеться після того, як наступного тижня Сі відвідає Москву, щоб зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним.

Зустрічі з Путіним і Зеленським, остання з яких, як очікується, відбудеться віртуально, відображають зусилля Пекіна відігравати активнішу роль у посередництві щодо припинення війни в Україні, вважають деякі з джерел.

За їхніми словами, лідер Китаю розглядає можливість відвідування інших європейських країн у рамках своєї поїздки до Росії, хоча, за словами людей, його повний маршрут ще не підтверджено.

Читайте також: "Дракон, що спостерігає". Чи ідуть на зближення Пекін та Москва та що означає китайський мирний план

WSJ пише, що пряма розмова з Зеленським, якщо вона відбудеться, стане значним кроком у спробах Пекіна зіграти роль миротворця в Україні, які досі зустрічаються скептично в Європі. Це також зміцнить репутацію Пекіна як глобального посередника після того, як він сприяв несподіваному дипломатичному прориву між Саудівською Аравією та Іраном минулого тижня.

Зазначається, що Пекін активно зацікавлений у припиненні війни в Україні. Вона поставила Пекін у небезпечну ситуацію, змусивши пана Сі балансувати між "безмежним" партнерством Китаю з Росією та його власними близькими стосунками з паном Путіним зі зростанням недовіри та напруги з США та їхніми союзниками.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

Читайте також

Путін: "Російсько-китайські відносини виходять на нові рубежі"

Китай вважає, що війна в Україні закінчиться цього літа

Китай не виключає постачання Росії зброї — CNN

Китай планує збільшити втричі кількість ядерних боєголовок до 2035 року — Kyodo

На початок