Сі Цзіньпін став першим в історії Китаю головою, обраним на третій термін

Сі Цзіньпін став першим в історії Китаю головою, обраним на третій термін

Важливо
Голова КНР Сі Цзіньпін на церемонії закриття 20-го з'їзду Комуністичної партії Китаю
. Голова КНР Сі Цзіньпін на церемонії закриття 20-го з'їзду Комуністичної партії Китаю у Великому залі народних зборів у Пекіні, субота, 22 жовтня 2022 року. Фото: AP

У Китаї у п'ятницю, 10 березня, Сі Цзіньпіна перепризначили на посаду голови КНР ще на п'ять років. Він став першим в історії Китаю головою, обраним на третій термін. Про це повідомляє CNN.

Сі Цзіньпіна переобрав законодавчий орган Китаю під час урочистого голосування у Великій залі народних зборів у Пекіні. Він отримав одностайні 2 952 голоси.

Безпрецедентний третій термін Сі Цзіньпіна на посаді голови Китаю зробив його найтривалішим главою держави комуністичного Китаю з моменту його заснування в 1949 році, пише CNN.

“Перепризначення Сі, найвпливовішого і найавторитарнішого лідера Китаю за останні десятиліття, здебільшого розглядалося як формальність, після того, як 69-річний чоловік отримав третій термін на посаді голови Комуністичної партії Китаю минулої осені, що порушило усі норми”, — йдеться в матеріалі.

Також Сі Цзіньпін був переобраний на посаду голови Центральної військової ради.

Читайте також: "Дракон, що спостерігає". Чи ідуть на зближення Пекін та Москва та що означає китайський мирний план

Як відзначає  CNN, у Китаї "голова держави" — це здебільшого церемоніальний титул. Реальну владу мають голова партії і війська — дві ключові посади, які також обіймає Сі. Його було переобрано лідером партії на ключовому з'їзді Комуністичної партії в жовтні.

Перепризначення на посаду глави держави офіційно завершує перехід Сі Цзіньпіна у друге десятиліття при владі.

Сі Цзіньпін — лідер Китайської народної республіки (КНР), генеральний секретар Центрального комітету Комуністичної партії Китаю (ЦК КПК). У 2013 році китайські збори народних представників оголосили, що Сі Цзіньпін став новим головою КНР замість Ху Цзіньтао. Останній вважався досить ліберальним лідером. В епоху Цзіньтао Китай відкривався зовнішньому світу і дедалі терпиміше ставився до зовнішніх ідейних впливів. Ху спирався на принцип колективного керівництва і балансував між різними фракціями в Політбюро. З приходом до влади Сі Цзіньпіна у Китаї почалися економічні реформи та сувора антикорупційна компанія, водночас було скорочення громадянських свобод і зростання націоналізму.

Читайте також

Китай оприлюднив свій "мирний план" щодо війни в Україні. Що до нього увійшло

На початок