Сі Цзіньпін наступного тижня планує відвідати Росію — Reuters

Сі Цзіньпін наступного тижня планує відвідати Росію — Reuters

Сі Цзіньпін наступного тижня планує відвідати Росію — Reuters
. Президент РФ Володимир Путін і лідер Китаю Сі Цзіньпін. Фото: AP Photo/Carlos Barria

Лідер Китаю Сі Цзіньпін наступного тижня планує відвідати Росію, щоб зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

За словами співрозмовників агентства, візит відбудеться раніше, ніж планувалося. Жодних інших подробиць вони не розповіли.

Плани щодо візиту з’явилися на тлі того, що Китай пропонував стати посередником для досягнення мирі в Україні, що було сприйнято на Заході скептично, враховуючи дипломатичну підтримку Китаєм Росії.

30 січня російські ЗМІ повідомляли, що Путін запросив Сі відвідати Росія навесні. Минулого місяця The Wall Street Journal повідомила, що візит до Москви може відбутися у квітні або на початку травня.

"Мирний план" Китаю щодо війни в Україні

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну. Китайська влада також обережно коментує війну: з одного боку, країна не підтримала Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стала виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав владу України та РФ до мирного врегулювання конфлікту.

24 лютого Китай оприлюднив "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського "мирного плану" увійшли 12 пунктів.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що це не мирний план, а оприлюднені думки Китаю. Він також додав, що планує зустрітися з Сі Цзіньпіном.

Читайте також

Китай вважає, що війна в Україні закінчиться цього літа

Блінкен прокоментував "мирний план" Китаю

Росія і Китай можуть використати Білорусь для обходу західних санкцій — ISW

На початок