Німеччина скоротила імпорт російської нафти майже на 100%

Німеччина скоротила імпорт російської нафти майже на 100%

ЗМІ
Німеччина скоротила імпорт російської нафти майже на 100%
Другий за величиною нафтопереробний завод у Німеччині у місті Гельзенкірхен, 30 січня 2023 року, ілюстравтивне фото: AP

На тлі впровадження західних санкцій імпорт російської нафти до Німеччини протягом останніх місяців впав на 99,9%.

Про це пише німецьке видання Handelsblatt із посиланням на дані Федерального статистичного відомства.

Зазначається, що у січні 2022 року, за місяць до повномасштабного вторгнення РФ в Україну, обсяг імпорту російської нафти до ФРН становив 2,8 млн тонн. У січні 2023 року надійшло всього 3500 тонн російських нафтопродуктів.

Читайте також: Росія скорочує видобуток нафти на тлі західних санкцій

"Імпорт нафти з Росії зайшов у віртуальний глухий кут. Математично він впав на 99,9%", — наголосили у відомстві.

Там додали, що Втрату російської сирої нафти компенсували зокрема більш високим рівнем імпорту з Норвегії, Великої Британії та Казахстану. Також важливими імпортерами для Німеччини були Сполучені Штати та Об'єднані Арабські Емірати.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня 2022 року набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.

На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.

6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мають набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Однак 25 листопада стало відомо, що ЄС призупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважали попередню пропозицію щодо ціни на рівні $65 за барель "занадто щедрою" для Росії.

2 грудня після тривалих переговорів країни ЄС домовилися встановити граничну ціну на російську нафту морського походження на рівні 60 доларів за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

Читайте також

Росія припинила постачати нафту трубопроводом до Польщі

Росія створює "тіньовий флот" танкерів для обходу нафтових санкцій — Financial Times

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо

На початок