Зеленський привітав президента Чехії зі вступом на посаду

Зеленський привітав президента Чехії зі вступом на посаду

Зеленський привітав президента Чехії зі вступом на посаду
Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Президент Володимир Зеленський привітав президента Чехії Петра Павела із офіційним вступом на посаду.

Про це глава України повідомив на своєму Telegram-каналі.

"Провів розмову з президентом Чехії Петром Павелом. Привітав з офіційним вступом на посаду", — написав він.

Також президенти обговорили ситуацію на фронті та безпекові потреби України. Ще однією темою обговорення стала українська євроінтеграція.

"Говорили про рух України до Євросоюзу. Домовились і надалі активно взаємодіяти. Підтримка Чехії важлива для України у боротьбі з російською агресією", — наголосив Зеленський.

Читайте також: "Можемо сказати українцям: воюйте до останньої краплі крові. Але ж це не наша, а ваша кров" — президент Чехії Петр Павел

Що відомо про Петра Павела

28 січня у Чехії завершилося голосування у другому турі президентських виборів. За даними попереднього підрахунку голосів, понад 56% голосів виборців здобуває колишній очільник Військового комітету НАТО, генерал у відставці Петр Павел, який виступає за надання військової допомоги Україні.

За прогнозом Blindspot AI, Павла буде обрано після підрахунку десятих виборчих дільниць, за цим прогнозом він має набрати 58,41 відсотка голосів.

У 2015-2018 роках Петр Павел обіймав найвищу військову посаду в НАТО, очолюючи Військовий комітет Північноатлантичного альянсу. Політик підтримує надання військової допомоги Україні, а також ініціював збір коштів для допомоги українським військовим.

Президент України Володимир Зеленський 29 січня поговорив з новообраним президентом Чехії Петром Павелом та запросив його відвідати Україну з візитом. Раніше сьогодні словацьке видання Pravda.sk писало, що Павел вже планує свій візит до Києва. Зазначається, що президент Чехії має намір відвідати Україну разом із президенткою Словаччини Чапутовою.

9 березня у Празькому граді відбулася інавгурація президента Чехії Петра Павела. Він склав присягу і офіційно став четвертим президентом.

Читайте також

"Не бачу причин для обмежень": президент Чехії закликав надати Україні всю необхідну зброю

На початок