Зеленський поговорив з новообраним президентом Чехії і запросив його до України

Зеленський поговорив з новообраним президентом Чехії і запросив його до України

Зеленський поговорив з новообраним президентом Чехії і запросив його до України
Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський сьогодні 29 січня поговорив з новообраним президентом Чехії Петром Павелом та запросив його відвідати Україну з візитом.

"Особисто привітав Петра Павела із перемогою на виборах Президента Чехії. Подякував йому та чеському народу за неослабну підтримку. Запросив із візитом до України", — написав Зеленський у Twitter.

Раніше сьогодні словацьке видання Pravda.sk писало, що Павел вже планує свій візит до Києва. Зазначається, що президент Чехії має намір відвідати Україну разом із президенткою Словаччини Чапутовою.

Що відомо про Петра Павела

Зеленський поговорив з
Зеленський поговорив з. Кандидат у президенти та генерал армії у відставці Петр Павел після оголошення попередніх результатів виборів, 28 січня 2023 року, фото: AP

28 січня у Чехії завершилося голосування у другому турі президентських виборів. За даними попереднього підрахунку голосів, понад 56% голосів виборців здобуває колишній очільник Військового комітету НАТО, генерал у відставці Петр Павел, який виступає за надання військової допомоги Україні.

За прогнозом Blindspot AI, Павла буде обрано після підрахунку десятих виборчих дільниць, за цим прогнозом він має набрати 58,41 відсотка голосів.

У 2015-2018 роках Петр Павел обіймав найвищу військову посаду в НАТО, очолюючи Військовий комітет Північноатлантичного альянсу. Політик підтримує надання військової допомоги Україні, а також ініціював збір коштів для допомоги українським військовим.

На початок