У Чехії завершилось голосування у другому турі виборів президента: хто перемагає

У Чехії завершилось голосування у другому турі виборів президента: хто перемагає

У Чехії завершилось голосування у другому турі виборів президента: хто перемагає
. Кандидат у президенти та генерал армії у відставці Петр Павел прибуває до свого виборчого штабу, 28 січня 2022 року. Фото: AP

У Чехії добігло кінця голосування у другому турі президентських виборів. За даними попереднього підрахунку голосів, понад 56% голосів виборців здобуває колишній очільник Військового комітету НАТО, генерал у відставці Петр Павел, який виступає за надання військової допомоги Україні.

Про це повідомляє Novinky.

За результатом обрахунку 77,04% голосів Петр Павел отримує 56,24% голосів виборців, його опонент Андрей Бабіш — 43,75%. Явка виборців на голосуванні становила 69,68%.

Як інформує České noviny, відповідно до прогнозів агентств STEM і STEM/MARK для CNN Prima News, Петр Павел стане переможцем на цьогорічних виборах президента Чехії.

"Його очікуваний виграш становитиме 58,01 відсотка голосів. За прогнозом, лідер опозиційного руху ANO та колишній прем'єр-міністр Андрей Бабіш матиме 41,99 відсотка голосів. Прогноз ґрунтується на проміжних результатах виборів після підрахунку голосів з 6,66 відсотка виборчих дільниць", — йдеться у повідомленні.

Також, за прогнозом Blindspot AI, Павла буде обрано після підрахунку десятих виборчих дільниць, за цим прогнозом він має набрати 58,41 відсотка голосів.

У 2015-2018 роках Петр Павел обіймав найвищу військову посаду в НАТО, очолюючи Військовий комітет Північноатлантичного альянсу. Політик підтримує надання військової допомоги Україні, а також ініціював збір коштів для допомоги українським військовим.

Читайте також

В Україну прибули аудитори військової допомоги зі США, уряд заборонив виїзд чиновників за кордон. 339 день війни. Онлайн

На початок