"Не бачу причин для обмежень": президент Чехії закликав надати Україні всю необхідну зброю

"Не бачу причин для обмежень": президент Чехії закликав надати Україні всю необхідну зброю

"Не бачу причин для обмежень": президент Чехії закликав надати Україні всю необхідну зброю
Кандидат у президенти та генерал армії у відставці Петр Павел після оголошення попередніх результатів виборів, 28 січня 2023 року, фото: AP

Обраний президент Чехії Петр Павел заявив, що Україні слід надати всю необхідну техніку та зброю, якої вона потребує для протистояння російській агресії, окрім ядерної.

Про це він заявив в інтерв’ю Agence France-Presse, повідомляє France 24.

"Ми повинні надати Україні всі засоби, щоб допомогти їй витіснити російську армію. Що стосується звичайних озброєнь, то я дійсно не бачу причин для будь-яких обмежень", — сказав він.

Політик наголосив, що без допомоги союзників Україна не зможе вистояти у протистоянні з Росією.

"Україна не може боротися з таким сильним противником без бронетанкової техніки, безпілотних літальних апаратів, артилерії та ракет великої дальності, і, можливо, надзвукової авіації", — додав Петр Павел.

За його словами, Заходу потрібно більше сміливості, оскільки "деякі країни займають дещо стриману позицію" щодо постачання Україні сучасної зброї.

"Якщо ми дотримуємось єдиної точки зору, це дає нам найкращі шанси на успіх. Ми повинні діяти спільно з цих питань", — сказав обраний президент Чехії.

Політик також повідомив, що навесні планує відвідати Україну зі своєю словацькою колегою Зузаною Чапутовою.

Раніше Петр Павел заявив, що Україні слід дозволити приєднатися до НАТО "щойно закінчиться війна".

Що відомо про Петра Павела

28 січня у Чехії завершилося голосування у другому турі президентських виборів. За даними попереднього підрахунку голосів, понад 56% голосів виборців здобуває колишній очільник Військового комітету НАТО, генерал у відставці Петр Павел, який виступає за надання військової допомоги Україні.

За прогнозом Blindspot AI, Павла буде обрано після підрахунку десятих виборчих дільниць, за цим прогнозом він має набрати 58,41 відсотка голосів.

У 2015-2018 роках Петр Павел обіймав найвищу військову посаду в НАТО, очолюючи Військовий комітет Північноатлантичного альянсу. Політик підтримує надання військової допомоги Україні, а також ініціював збір коштів для допомоги українським військовим.

Президент України Володимир Зеленський 29 січня поговорив з новообраним президентом Чехії Петром Павелом та запросив його відвідати Україну з візитом. Раніше сьогодні словацьке видання Pravda.sk писало, що Павел вже планує свій візит до Києва. Зазначається, що президент Чехії має намір відвідати Україну разом із президенткою Словаччини Чапутовою.

Читайте також

Росіяни обстріляли житлові будинки в Краматорську, єврокомісари приїхали в Україну. 344 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок