Метальник списа Артур Фельфнер виграв друге "золото" України на Кубку Європи з метання

Оновлено
. Артур Фельфнер. Фото: European Athletics

У Португалії українець показав п'ятий найкращий результат у кар'єрі.

Артур Фельфнер виборов третю медаль України на Кубку Європи з метальних легкоатлетичних дисциплін. 19-річний метальник списа посів перше місце у молодіжній першості турніру.

Перше "золото" української збірної в португальській Лейрії здобув Михайло Кохан у метанні молота. Його найкращий результат у першості U23 став новим молодіжним рекордом сезону та перевершив чемпіонський результат угорця Бенце Халаса в дорослому турнірі.

Ще одне "срібло" на турнірі — на рахунку метальника диска Михайла Брудіна. Українець посів друге місце у змаганнях серед спортсменів U23.

Як виступив на Кубку Європи Артур Фельфнер

Найкращий кидок Фельфнер продемонстрував у першій спробі — 80.09 метра — та одразу захопив лідерство у заліку.

У трьох подальших вдалих спробах українець кидав за 78 метрів, проте не повторив власний найкращий результат. Та будь-яка зі спроб Артура гарантувала йому "золото" — топ-показник срібного призера, француза Ленні Бріссо становив 72.55 метра.

Результат Фельфнера у Лейрії на 9 сантиметрів поступився його першому "золотому" показнику року — 80.18 метра на чемпіонаті України в Кам'янці-Подільському. Та став п'ятим найкращим показником у кар'єрі українського легкоатлета.

Кубок Європи з метання. Метання списа — чоловіки (U23)

1. Артур Фельфнер (Україна) — 80.09 метра
  2. Ленні Бріссо (Франція) — 72.55
  3. Джордж Герцег (Угорщина) — 72.46

Результат Фельфнера у підсумку ще й став найкращим взагалі на Кубку Європи з метання. Переможець дорослих змагань - португалець Леандру Рамуш - виграв турнір з результатом 78.57 м.

Хто такий Артур Фельфнер

• 19-річний український метальник списа, що представляє Київщину.
  • Чемпіон світу 2022 року та переможець Євро-2021 серед юніорів.
  • Особистий рекорд Фельфнера — 84.32 метра на змаганнях у словацькому Шаморіні в червні 2022 року.
  • Минулого року дебютував на дорослому чемпіонаті Європи, де зупинився на етапі кваліфікації (найкраща спроба — 76.06 метра).