Прикордонники не впустили в Молдову члена ПВК "Вагнер"

Прикордонники не впустили в Молдову члена ПВК "Вагнер"

Прикордонники не впустили в Молдову члена ПВК "Вагнер"
. Фото: NewsMaker

Прикордонна поліція Молдови повідомила 12 березня, що не впустила до країни представника російської приватної військової кампанії "Вагнер".

Про це повідомляє NewsMaker.

У відомстві розповіли, що чоловік прибув до країни літаком, але в аеропорту його зупинили.

Як зазначили у поліції, за останній тиждень у країну не пустили 182 іноземних громадян та 46 одиниць транспорту. За інформацією прикордонників, 165 із них порушили молдавське прикордонне та міграційне законодавство.

"Обмін інформацією дозволив нам виявити в потоці пасажирів в аеропорту Кишинева громадянина, ідентифікованого як представника ПВК із Росії (Вагнер). Його не пустили до країни і літаком повернули до держави, з якої він вилетів", — розповіли правоохоронці.

При цьому, за даними прикордонників, за останню добу потік тих, хто прибуває до Молдови, зріс: до країни в'їхало понад 23,8 тисячі людей і майже всі вони — іноземні громадяни, з яких близько 5 тисяч — громадяни України.

Як повідомлялося раніше, Розвідка США вважає, що особи, пов’язані з РФ особи, планують організувати антиурядові протести в Молдові, щоб спробувати повалити уряд і побачити там більш проросійську адміністрацію.

Читайте також: Молдова розробила сценарії захисту аеропорту Кишинева на випадок нападу РФ — глава МЗС

Що відомо про ситуацію у Молдові

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті ЄС 9 лютого заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду підтвердила цю інформацію і заявила, що за допомогою протестів опозиції РФ має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

20 лютого президент України заявив, що Росія давно планувала змінити владу та влаштувати провокації у Молдові, про що він уже попередив президента Маю Санду. Однак Молдова і РФ не мають спільного кордону, а росіяни могли перекидати своїх військових лише в аеропорт у Кишиневі. 21 лютого прем'єр-міністр Дорін Речан підтвердив слова Зеленського про те, що РФ планує захопити аеропорт у Кишиневі для перекидання військових до Молдови.

Читайте також

У Молдові сподіваються, що перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров'ї

Молдова заявила, що знайшла на своїй території бойову частину російської ракети

Молдова просить союзників про протиповітряну оборону

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

На початок