Молдова розробила сценарії захисту аеропорту Кишинева на випадок нападу РФ — глава МЗС

Молдова розробила сценарії захисту аеропорту Кишинева на випадок нападу РФ — глава МЗС

Молдова розробила сценарії захисту аеропорту Кишинева на випадок нападу РФ — глава МЗС
Кишинівський міжнародний аеропорт, Молдова. Фото: Chisinau International Airport / Facebook

Влада Молдови припускала, що після початку війни в Україні Кишинівський аеропорт може стати ціллю і ще рік тому розробила сценарії із захисту летовища.

Про це заявив міністр закордонних справ та євроінтеграції Молдови Ніку Попеску, повідомляє News Maker.

"Цими днями говорять про те, що Кишинівський аеропорт міг бути потенційною метою атаки. Ми враховували це ще рік тому, і ще рік тому всі наші інститути були готові до ризиків, у тому числі з аеропортом Кишинева", — сказав він.

Міністр зазначив, що є "стандартні способи захисту аеропорту", але не став вдаватися в технічні та військові деталі.

"На практиці робота аеропорту залежить від можливості злітно-посадкової смуги (ЗПС) приймати літаки. Тобто, зруйнувавши чи блокувавши ЗПС, можна… Але знову ж таки не хочу вдаватися в деталі, бо є десятки заходів, які передбачили та підготували наші держінститути, Міноборони та Служба інформації та безпеки", — сказав Попеску.

Глава МЗС ЄІ зазначив, що не знає цілей Росії, пов'язаних з аеропортом Кишинева, але запевнив, що "інститути нашої країни завжди були готові захистити аеропорт від рук ворожих держав".

Що відомо про ситуацію у Молдові

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті ЄС 9 лютого заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду підтвердила цю інформацію і заявила, що за допомогою протестів опозиції РФ має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

20 лютого Зеленський заявив в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt, що Росія давно планувала змінити владу та влаштувати провокації у Молдові, про що він уже попередив Санду. Однак Молдова і РФ не мають спільного кордону, а росіяни могли перекидати своїх військових лише в аеропорт у Кишиневі.

"Тому вони мають використовувати цей аеропорт та своїх військових у Придністров'ї", — сказав Зеленський.

Прем'єр-міністр Дорін Речан підтвердив слова Зеленського про те, що РФ планує захопити аеропорт у Кишиневі для перекидання військових до Молдови. За його словами, це один з російських сценаріїв дестабілізації ситуації у Молдові.

Читайте також

У Молдові сподіваються, що перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров'ї

Молдова заявила, що знайшла на своїй території бойову частину російської ракети

Молдова просить союзників про протиповітряну оборону

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

На початок