Україна тримає позиції в Бахмуті, колаборанти тікають з Донбасу в Росію — Данілов

Україна тримає позиції в Бахмуті, колаборанти тікають з Донбасу в Росію — Данілов

Ексклюзивно
Україна тримає позиції в Бахмуті, колаборанти тікають з Донбасу в Росію — Данілов
Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов. Фото: Getty Images

Попри тяжку ситуацію Україна утримує позиції у Бахмуті, що дозволяє завдавати російським військам тяжких втрат та сповільнювати їхнє просування на інших напрямках.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

"Вчора на Ставці верховного головнокомандувача майже три години розбиралися з ситуацією, і те, що стосується Бахмуту, і з іншими питаннями, на інших ділянках фронту. Для нас це знакова територія — все, що відбувається у Бахмуті", — розповів посадовець.

За його словами, на околицях Бахмута в деяких місцях на вулицях дійсно точаться бої. При цьому Росія зазнає у боях за місто великих втрат.

"Але наші військові боронять славетне місто Бахмут, наші військові стоять. Це — наша фортеця. І те, що вони зараз роблять, ми навіть не можемо уявити, наскільки це буде корисно для країни, для нашої армії в найближчому майбутньому. Там перелопачується величезна кількість мерзоти, яка вдерлася на нашу територію. Як доповідав генерал-полковник Сирський, всіяні трупами росіян, "вагнерівців" усі балки, територія навколо міста. Воно як посіяно там, лежить. Їх ніхто не забирає, бо вони нікому не потрібні", — зауважив Данілов.

Він додав, що колаборанти намагаються виїхати з окупованих територій Донбасу в Росію.

"Величезні черги на виїзд з територій Донецької та Луганської областей в бік РФ. Ті колаборанти, які там були, вони відчувають, що найближчим часом там може бути спекотно, можуть різні події відбуватися", — зазначив секретар РНБО.

Данілов нагадав, що українські військові вже 10 місяців тримають оборону Бахмута.

"Якби цього не було, де б на сьогодні вже були ці терористи, в яких містах? Це було б для них моральне піднесення, що друга армія світу спромоглася взяти районний центр і в такий спосіб вирішити ті питання, які вони не можуть вирішити вже тривалий час. Для них, як вони вважають, (Бахмут — ред.) як Сталінград. Але Сталінград у зворотному вигляді — точно, як фашисти програли під Сталінградом, вони програють під Бахмутом", — сказав посадовець.

Окрім того, російські збройні формування невдало намагались відновити наступ на Вугледар.

"Ті угруповання, які там були, вимушені були відійти. Вони відмовлялися воювати. Вони відправилися в Росію. І там їх замінили іншими підрозділами. Звичайно, там взагалі гаряче по всій території Донецької та Луганської областей. Немає легких ділянок. Скрізь йдуть важкі бої. Але ми стоїмо за правду", — наголосив секретар РНБО.

На його думку, у майбутньому російські приватні військові компанії становитимуть окрему проблему для російського керівництва.

"Приватні армії, які є на території Росії, будуть виходити з-під контролю. Там їх 5-6. Між ними буде конкуренція за вплив на ті чи інші процеси", — підсумував Данілов.

Що відомо про ситуацію в Бахмуті на Донеччині

Головнокомандувач ЗСУ Залужний та командувач Східного угруповання військ Сирський на засіданні Ставки 6 березня висловились за продовження оборони Бахмута та подальше посилення позицій. У вечірньому зверненні президент повідомив, що військові у місті отримають допомогу.

Штурми Бахмута та навколишніх населених пунктів продовжуються, повідомив Генштаб ЗСУ зранку 9 березня.

Кабмін 7 березня схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Нині під критерії такої евакуації підпадає лише Бахмут. В місті, за даними військової адміністрації на 2 березня, було 37 дітей.

Шляхи постачання у Бахмут не перерізані: військовим доставляють зброю, медикаменти, евакуюють поранених, повідомив ввечері 5 березня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах. Бахмут став політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

Вуличні бої у місті, за свідченнями українських військових, безупинні й ускладнюються тим, що тут більш як чотири тисячі цивільних, які з різних причин відмовляються евакуюватись.

Американська компанія Maxar Technologies опублікувала супутникові знімки міста, на яких зафіксовані результати тривалих боїв.

У Міноборони Великої Британії зазначають, що протягом останніх днів найманці з приватної військової компанії "Вагнер" захопили східну частину Бахмута, однак українські війська утримують нові рубежі в західній частині міста, що створить додаткові складнощі для росіян.

Читайте також

Боротьба за Бахмут має стратегічне значення через склад російських сил у цьому районі — ISW

За оцінками НАТО, Росія втратила в Бахмуті в 5 разів більше солдатів, ніж Україна — CNN

УПЦ МП просять виїхати з Києво-Печерської Лаври, пріоритети України на саміті НАТО. 381 день війни. Онлайн

Загострення, спроби прориву, понад 500 вбитих і поранених росіян: хроніка боїв за Бахмут і ситуація в місті. 11 березня

На початок