За оцінками НАТО, Росія втратила в Бахмуті в 5 разів більше солдатів, ніж Україна — CNN

За оцінками НАТО, Росія втратила в Бахмуті в 5 разів більше солдатів, ніж Україна — CNN

ЗМІ
Дим після влучання української артилерії по скупченню російських окупантів у Бахмуті
Дим після влучання української артилерії по скупченню російських окупантів у Бахмуті. Фото: ДПСУ

За оцінками розвідки НАТО, на кожного українського солдата, який загинув, захищаючи Бахмут, російські війська втратили щонайменше п'ятьох. Про це пише CNN з посиланням на військового представника НАТО, який говорив на умовах анонімності.

За словами джерела, співвідношення п'ять до одного є обґрунтованою оцінкою, яка базується на даних розвідки. Незважаючи на сприятливе співвідношення, він також додав, що Україна зазнає значних втрат, захищаючи місто.

CNN нагадує, що в Україні неодноразово заявляли, що росіяни зазнали великих втрат під час спроби захопити Бахмут.

"Наші захисники завдали противнику значних втрат, знищили велику кількість техніки, примусили до бою кращі штурмові підрозділи Вагнера і знизили наступальний потенціал ворога", — заявив  командувач Східного угрупування військ, генерал-полковник Олександр Сирський після візиту до Бахмута в неділю.

Інститут дослідження війни також заявив, що зусилля Росії щодо захоплення Бахмута значно погіршили її здатність до подальших наступальних дій.

"Російські військові, ймовірно, будуть намагатися підтримувати будь-які подальші наступальні операції протягом декількох місяців, що дасть Україні шанс перехопити ініціативу", — йдеться у повідомленні Інституту в понеділок, нагадують журналісти.

Що відомо про ситуацію в Бахмуті

Головнокомандувач ЗСУ Залужний та командувач Східного угруповання військ Сирський на засіданні Ставки 6 березня висловились за продовження оборони Бахмута та подальше посилення позицій. У вечірньому зверненні президент повідомив, що військові у місті отримають допомогу.

Штурми Бахмута та навколишніх населених пунктів продовжуються, повідомив Генштаб ЗСУ зранку 7 березня.

Шляхи постачання у Бахмут не перерізані: військовим доставляють зброю, медикаменти, евакуюють поранених, повідомив ввечері 5 березня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах. Бахмут став політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

Вуличні бої у місті, за свідченнями українських військових, безупинні й ускладнюються тим, що тут більш як чотири тисячі цивільних, які з різних причин відмовляються евакуюватись.

За даними заступника міського голови Олександра Марченка на 4 березня, дороги в Бахмут прострілюють російські війська, але можливіть вивозити людей та доставляти туди гуманітарну допомогу залишається. В місті працюють лікарі, поліція, рятувальники, волонтери. Електрики, опалення, водопостачання немає, зв'язок — поганий.

Читайте також

Росіяни розстріляли українського бійця за слова "Слава Україні", до Бахмута надійде допомога. 377 день війни. Онлайн

Бахмут — режимне місто. Військові отримають допомогу, втрати РФ у Бахмуті: хроніка боїв та ситуація. 7 березня

Українські сили, вочевидь, стабілізували свій оборонний периметр у Бахмуті — британська розвідка

Боротьба за Бахмут має стратегічне значення через склад російських сил у цьому районі — ISW

На початок