Сили оборони утримують західну частину Бахмута, просування Росії має сповільнитись — британська розвідка

Сили оборони утримують західну частину Бахмута, просування Росії має сповільнитись — британська розвідка

Сили оборони утримують західну частину Бахмута, просування Росії має сповільнитись — британська розвідка
. Супутниковий знімок Бахмута. Фото: Maxar Technologies

Протягом останніх днів найманці з приватної військової компанії "Вагнер" захопили східну частину Бахмута, однак українські війська утримують нові рубежі в західній частині міста, що створить додаткові складнощі для росіян.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки.

"За останні чотири дні сили групи Вагнера взяли під контроль більшу частину східної частини міста Бахмут. У центрі міста річка Бахмутка тепер проходить лінією фронту", — йдеться у повідомленні.

Однак українські сили утримують західну частину міста та зруйнували ключові мости через річку, що протікає з півночі на південь через смугу відкритого ґрунту завширшки 200–800 метрів між населеними пунктами, що має уповільнити просування найманців.

"Оскільки українські підрозділи можуть вести вогонь із укріплених будівель на заході, цей район перетворився на зону бойових дій, що, ймовірно, створить складнощі для сил Вагнера, які намагаються продовжити лобовий наступ на захід", — вважають у Міноборони королівства. Водночас українські сили та їхні лінії постачання на заході залишаються вразливими для спроб Росії обійти Сили оборони з півночі і півдня, зауважується в публікації.

Що відомо про ситуацію в Бахмуті на Донеччині

Головнокомандувач ЗСУ Залужний та командувач Східного угруповання військ Сирський на засіданні Ставки 6 березня висловились за продовження оборони Бахмута та подальше посилення позицій. У вечірньому зверненні президент повідомив, що військові у місті отримають допомогу.

Штурми Бахмута та навколишніх населених пунктів продовжуються, повідомив Генштаб ЗСУ зранку 9 березня.

Кабмін 7 березня схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Нині під критерії такої евакуації підпадає лише Бахмут. В місті, за даними військової адміністрації на 2 березня, було 37 дітей.

Шляхи постачання у Бахмут не перерізані: військовим доставляють зброю, медикаменти, евакуюють поранених, повідомив ввечері 5 березня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах. Бахмут став політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

Вуличні бої у місті, за свідченнями українських військових, безупинні й ускладнюються тим, що тут більш як чотири тисячі цивільних, які з різних причин відмовляються евакуюватись.

Американська компанія Maxar Technologies опублікувала супутникові знімки міста, на яких зафіксовані результати тривалих боїв.

Читайте також

Боротьба за Бахмут має стратегічне значення через склад російських сил у цьому районі — ISW

За оцінками НАТО, Росія втратила в Бахмуті в 5 разів більше солдатів, ніж Україна — CNN

УПЦ МП просять виїхати з Києво-Печерської Лаври, пріоритети України на саміті НАТО. 381 день війни. Онлайн

На початок