На Миколаївщині суспільно-корисні роботи розпочалися у 2022 році після початку повномасштабної війни. Діяльність спрямована на допомогу постраждалим та відновлення майна, пошкодженого внаслідок бойових дій. До оплачуваної праці з розбору завалів, заготівлі дров та іншої діяльності залучені 154 безробітних.
Про це кореспондентам Суспільного розповів директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.
За словами директора обласного центру зайнятості Дмитра Оборонька, вже підписані договори з усіма районними військовими адміністраціями Миколаївщини щодо суспільно-корисних робіт. В середньому — на термін від 15 днів до місяця.
"На сьогодні ми маємо 154 людини, які залучені до цих видів робіт. А згідно з розпорядженнями, які сьогодні підписані, ми розуміємо і бачимо, що така потреба до кінця року буде більш ніж в три тисячі людей", — розповів Дмитро Оборонько.

Проводяться роботи коштом Державного центру зайнятості.
"Це дозволяє місцевим громадам зберегти власні кошти, які конче необхідні для того, щоб відбудувати, можливо, ті школи, які цього потребують, і залучити безпосередньо до інших направлень кошти зі своєї громади", — сказав директор Миколаївського обласного центру зайнятості.

Такі роботи станом на сьоме березня тривають у Баштанській громаді. За словами міського голови Олександра Берегового, другий тиждень заготовляють дрова та видають приблизно три складометри на домогосподарство: людям з інвалідністю 1 і 2 груп, багатодітним та малозабезпеченим.
"Це приблизно 2 тисячі кубів, які надала нам організація "Серце України", громадська організація. Та орієнтовно тисяча кубів від адміністрації обласної. Загалом в нашій громаді десь до 1 000 людей отримали дрова", — розповів Береговий.

Сергій Мартинюк живе в Баштанці. Каже, з початком повномасштабної війни залишився без роботи, до цього працював будівельником. Станом на 7 березня займається заготівлею дров для постраждалих від обстрілів людей.
"Займаємося дровами, забезпеченням людей дровами. Вантажили на станції, завантажували в автівки, зараз вивантажуємо. Допомагаємо людям завантажити, ось пиляємо. Вісім годин працюємо — зранку і до 17:00. Обідня перерва є, ну все як потрібно. Субота, неділя — вихідні", — розповів чоловік.

До суспільно-корисних робіт Сергій долучився 1 жовтня 2022-го, після пропозиції від центру зайнятості, в якому на обліку вже рік.
"Це було в основному таке... розвантаження гуманітарки. Після того, як нас бомбили, то в підприємствах вікна замуровували, штукатурили. Ну більш-менш наводили порядок", — каже Сергій.
Разом з Сергієм на місці працюють робітники комунального підприємства "Добробут" та ще чотири безробітні.

За словами Дмитра Оборонька, всі, хто долучаються до суспільно-корисних робіт отримують щонайменше мінімальну заробітну плату. Термін залучення до такої праці — необмежений, крім випадків, коли безробітні знімаються з обліку.
Читайте також
Спроба завербувати мера Очакова. На Миколаївщині затримали посадовця за підозрою у держзраді
"Про повне відновлення водомережі в Миколаєві говорити зарано" — інтерв'ю з директором водоканалу
Російські війська обстріляли акваторію Очаківської громади, що на Миколаївщині
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.