США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на 400 мільйонів доларів. Що відомо

США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на 400 мільйонів доларів. Що відомо

США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на 400 мільйонів доларів. Що відомо
. Система Armored Vehicle Launched Bridges для укладання мостів армії Сполучених Штатів, фото: Getty Images

Сьогодні 3 березня Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму 400 мільйонів доларів.

Про це йдеться в офіційній заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Пакет зокрема включає боєприпаси для HIMARS і гаубиць, а також боєприпаси для БМП Bradley та обладнання для підриву.

Крім того, США вперше нададуть Україні систему Armored Vehicle Launched Bridges, яка використовується для наведення мостів для перетину траншей і вузьких водних перешкод.

За даними CNN, озброєння з даного пакета може надійти в Україну досить швидко, оскільки допомога виділяється безпосередньо з американських запасів у межах повноважень президента США (PDA), тобто пакет не має бути окремо схвалений Конгресом.

Пакет від 3 березня є 33-им пакетом оборонної допомоги Україні від США з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

3 лютого у Пентагоні оголосили про пакет військової допомоги для України на суму 2,2 мільярда доларів.

Міністерство оборони Сполучених Штатів 24 лютого, до річниці повномасштабного вторгнення РФ, оголосило додатковий пакет допомоги з безпеки для України в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

Читайте також

У США завершуються навчання українців на Patriot — Пентагон

США не виявили порушень у використанні зброї, переданої Україні

На початок