Генеральна прокурорка Англії та Уельсу відвідала Київщину

Генеральна прокурорка Англії та Уельсу відвідала Київщину

Генеральна прокурорка Англії та Уельсу відвідала Київщину
Фото: Анатолій Федорук / Telegram

Генеральна прокурорка Англії та Уельсу Вікторія Прентіс, у межах візиту до Києва, відвідала Бучу. Як повідомив у своєму Telegram міський голова Анатолій Федорук, пріорітетною темою обговорення було розслідування воєнних злочинів, скоєних військами РФ під час окупації.

На зустрічі був і генпрокурор України Андрій Костін. Він розповів своїй англійській колезі, що правоохоронці вже відкрили 70 000 кримінальних проваджень. Зокрема, встановили особи 91-го російського солдата, які вчинили військові злочини у Бучі.

"Всі також єдині в думці, що наступний крок – це міжнародний трибунал для вищого керівництва росії, яке розпочало цю нічим не спровоковану війну", — сказав Федорук.

Гостям подарували пам’ятні монети, виготовлені з переплавлених російських куль.

Що відомо про візит іноземних делегацій в Бучу та Ірпінь

23 лютого на Київщину прибув премʼєр-міністр Іспанії Педро Санчес. Він відвідав Бучу та Ірпінь та поспілкувався з місцевою владою. Після поїздки деокупованими містами області, голова уряду Іспанії прибув до Києва. Там він зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським, де після переговорів провів брифінг.

21 лютого в деокуповані міста Київщини Бучу та Ірпінь приїхала премʼєр-міністерка Італії Джоржа Мелоні. Делегація відвідала храм Андрія Первозванного та зал, де представлені знімки масових поховань і міст після звільнення від військ РФ.

20 січня у Бучі побувала Міністерка оборони Латвії Інара Мурнієце. Там вона поспілкувалася із керівництвом міста. Міністерка зазначила, що Латвія продовжить підтримувати Україну, зокрема, допомагаючи військовим.

Мери Варшави, Братислави, Праги та Будапешту побували у Бучі на Київщині. Під час візиту вони відвідали Алею Героїв, де поховані більшість захисників, що загинули на фронті. Також вони побували на місці масового захоронення на території Храму Андрія Первозванного.

Президентка Греції Катерина Сакелларопулу відвідала Бучу та Ірпінь на Київщині. У Бучі їй показали місце масового захоронення місцевих та розповіли про катування російськими військовими мирних жителів містечка: що кожен 5-6 бучанець, який залишився в окупації, був розстріляний.

Читайте також

На Київщину приїхав Каннський мер Давід Ліснар

На початок