У Бучі побувала міністерка оборони Латвії

У Бучі побувала міністерка оборони Латвії

У Бучі побувала міністерка оборони Латвії
Фото: Бучанська міська рада

Міністерка оборони Латвії Інара Мурнієце побувала у Бучі на Київщині. Там вона поспілкувалася із керівництвом міста. Це її перший приїзд в Україну. Про це повідомила пресслужба Бучанської міської ради.

Міністерка поспілкувалася з керівництвом Бучі та начальником штабу Добровольчого формування Бучанської територіальної громади №1 полковником Андрієм Верлатим.

"Говорили про роль тероборони в підвищенні обороноздатності громади та захисті від повітряних атак росіян", — йдеться у повідомленні.

У Бучі побувала міністр оборони Латвії
Інара Мурнієце у церкві Андрія Первозванного. Фото: Бучанська міська рада

Також Інара Мурнієце оглянула фотовиставку, де зафіксовані злочини російських військових та побувала на місці масового поховання. Вона наголосила, що знімки з Бучі дуже нагадали їй ті злочини, які скоїли радянські війська в країнах Балтії.

У Бучі побувала міністр оборони Латвії
Міністерка оборони Латвії на фотовиставці у Бучі. Фото: Бучанська міська рада

Міністерка зазначила, що Латвія продовжить підтримувати Україну, зокрема, допомагаючи військовим.

Що відомо про візити у Бучу іноземних представників

Мери Варшави, Братислави, Праги та Будапешту побували у Бучі на Київщині. Під час візиту вони відвідали Алею Героїв, де поховані більшість захисників, що загинули на фронті. Також вони побували на місці масового захоронення на території Храму Андрія Первозванного.

Президентка Греції Катерина Сакелларопулу відвідала Бучу та Ірпінь на Київщині. У Бучі їй показали місце масового захоронення місцевих та розповіли про катування російськими військовими мирних жителів містечка: що кожен 5-6 бучанець, який залишився в окупації, був розстріляний.

До Києва прибула група послів постійних представників держав-членів при НАТО з Польщі, Чехії, Болгарії, Словаччини, Північної Македонії, Албанії, Естонії, Латвії, Литви та Румунії аби обговорити комплексну допомогу Україні. В рамках візиту вони відвідали деокуповані після масштабного вторгнення Росії в Україну Бучу та Гостомель на Київщині.

Міністр закордонних справ Польщі й чинний голова ОБСЄ Збігнєв Рау разом з генеральною секретаркою ОБСЄ Гельгою Марією Шмід побували у Бучі. Вони також побували на місці масового поховання.

Читайте також

Уперше після деокупації: у Бучанській громаді почали зведення нової адмінбудівлі

На початок