США 3 березня оголосять про новий пакет військової допомоги для України

США 3 березня оголосять про новий пакет військової допомоги для України

США 3 березня оголосять про новий пакет військової допомоги для України
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, фото: AP

Сполучені Штати Америки завтра, у п'ятницю 3 березня, оголосять про новий пакет військової допомоги для України, до якого зокрема увійдуть боєприпаси.

Про це під час брифінгу повідомив координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

"США виділять новий пакет військової допомоги України. Він переважно включатиме боєприпаси, які знадобляться українцям для систем, які вони вже мають, як наприклад HIMARS", — сказав Кірбі.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

3 лютого у Пентагоні оголосили про пакет військової допомоги для України на суму 2,2 мільярда доларів.

Міністерство оборони Сполучених Штатів 24 лютого, до річниці повномасштабного вторгнення РФ, оголосило додатковий пакет допомоги з безпеки для України в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

Читайте також

У США завершуються навчання українців на Patriot — Пентагон

США не виявили порушень у використанні зброї, переданої Україні

На початок