У Росії нема ресурсів для вторгнення в Молдову — прем'єр Речан

У Росії нема ресурсів для вторгнення в Молдову — прем'єр Речан

У Росії нема ресурсів для вторгнення в Молдову — прем'єр Речан
Прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан. Фото: Associated Press

Росії не вистачить ресурсів для вторгнення в Молдову, а сама країна має достатньо потенціалу, щоб впоратися з можливою ескалацією в Придністров'ї. Про це сказав прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан, передає NewsMaker.

За його словами, ситуація у Молдові залишається стабільною, а Придністров'я зацікавлене у тому, щоб зберегти мир та безпеку в регіоні.

"Росії не вистачить ресурсів для ескалації. Зрозуміло також, що Росія не може вторгнутися до Молдови військовим шляхом. З іншого боку, Молдова має достатньо потенціалу, щоб впоратися з можливою ескалацією в Придністров'ї. А придністровський регіон, як і ми, прагне миру та стабільності", — сказав Речан.

Прем'єр Молдови зазначив, що Росія веде гібридну війну, використовує багато пропаганди, дезінформації, просування провоєнних наративів.

"Але я впевнений, що їм не досягти успіху. Усі ці хвилі — скоріше інформаційна війна, аніж реальний стан справ", — зазначив він.

За словами Речана, Росія не може напасти на Молдову, бо "наша країна надто далеко, а між нами Україна".

Також прем’єр запевнив, що система протиповітряної оборони України захищає і Молдову.

Читайте також: Молдова розробила сценарії захисту аеропорту Кишинева на випадок нападу РФ — глава МЗС

Колишній віце-прем’єр Молдови з реінтеграції 2019-2020рр Олександр Фленкя зазначив, що загрози для країни є і вони не віртуальні. Тому влада і спецслужби Молдови працюють над тим, що запобігти їм.

"За низкою непрямих ознак можна говорити про те, що спецслужби останні тижні та місяці насправді працюють оскільки можливо не працювали з часів війни у 92-му році (Придністровський конфлікт — ред.)", — сказав колишній урядовець.

Водночас він зазначив, що для того, аби захопити Кишинівський аеропорт Росія має подолати повітряний простір України або Румунії, яка є членом НАТО.

"Я думаю, що принаймні за нинішньої ситуації на фронті і загалом за ситуації регіональної, Путін не готовий ні у військовому, ні в політичному плані на такий крок", — сказав Фленкя.

Він наголосив, що повітряній обороні Одеської області надається не другорядне значення, та й повітряні сили Румунії також стежать за ситуацією у повітряному просторі поблизу України.

"Вже не кажучи про те, що у Румунії перебуває і американський контингент, і французький контингент. Повторюся, цей крок (вторгнення в Молдову, — ред.) призвів би до серйозного загострення відносин Росії з НАТО, до чого Путін, на даному етапі принаймні, не готовий", — сказав Фленкя.

Що відомо про ситуацію у Молдові

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті ЄС 9 лютого заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду підтвердила цю інформацію і заявила, що за допомогою протестів опозиції РФ має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

20 лютого Зеленський заявив в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt, що Росія давно планувала змінити владу та влаштувати провокації у Молдові, про що він уже попередив Санду. Однак Молдова і РФ не мають спільного кордону, а росіяни могли перекидати своїх військових лише в аеропорт у Кишиневі.

"Тому вони мають використовувати цей аеропорт та своїх військових у Придністров'ї", — сказав Зеленський.

Прем'єр-міністр Дорін Речан підтвердив слова Зеленського про те, що РФ планує захопити аеропорт у Кишиневі для перекидання військових до Молдови. За його словами, це один з російських сценаріїв дестабілізації ситуації у Молдові.

Читайте також

У Молдові сподіваються, що перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров'ї

Молдова заявила, що знайшла на своїй території бойову частину російської ракети

Молдова просить союзників про протиповітряну оборону

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

На початок