У Києві жителі стали більше звертатися за допомогою стосовно домашнього насильства

У Києві жителі стали більше звертатися за допомогою стосовно домашнього насильства

У Києві жителі стали більше звертатися за допомогою стосовно домашнього насильства
Фото: Unsplash

За лютий 2023 року до Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло 328 звернень, що стосувалися домашнього насильства. Із них: 253 — від жінок, 75 — від чоловіків. У порівнянні із січнем, кількість дзвінків на гарячу лінію, несуттєво, але збільшилась.

Про це повідомляє заступниця голови КМДА Марина Хонда у Facebook.

Зазначається, що до правоохоронних органів щодо насильства в родинах звернулись 2 167 разів, були здійснені 2 083 виїзди.

Послугами кімнат кризового реагування Центру протягом місяця скористалися 13 людей, із яких 8 жінок та 5 дітей. У притулку перебували 7 жінок та 4 дитини. Також у місті мобільні бригади соціально-психологічної допомоги надали 96 консультацій із питань домашнього насильства,— поінформувала Хонда.

За її словами, міська служба телефону довіри Центру, від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, приймає багато звернень, пов'язаних саме з війною. Майже тисяча дзвінків стосувалася стресу через війну та проблеми в сім'ї.

"Люди звертались через фантомні звуки вибухів, страх померти та втратити родину, страх знову потрапити під окупацію, переживання щодо втрати заробітку, кризи в родинних стосунках, сварки з дітьми, через панічні атаки тощо",— каже Хонда.

Вона нагадує, що безкоштовну психологічну допомогу можна отримати, зателефонувавши за номерами: 15-00 (зі стаціонарного) та 044-272-15-00 (з мобільного). Отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу можна у Центрі за адресою: вул. Юрія Іллєнка, 20.

Що відомо про насильство в Україні

Станом на початок грудня до Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству з початку 2022 року надійшло більше 10 тисяч звернень. Безпосередньо тих, що стосувалися домашнього насильства — 2513, решта — стресові стани через війну, які потенційно також можуть стати причиною насильства — Хонда

Із 25 листопада до 10 грудня в Україні проходили акції та тематичні події у рамках "16 днів проти насильства". Усі вони мають на меті нагадати, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини. Зокрема, в Солом'янській районній держадміністрації Києва презентували інсталяцію "Відчинимо правду про насильство".

Станом на кінець жовтня з початку 2022 року на київську цілодобову службу телефону довіри 15-00 надійшло майже 10 тисяч звернень стосовно домашнього насильства та стресу, спричиненого війною. Після повномасштабного вторгнення РФ люди почали звертатися з переживаннями через війну, страх загинути, втратити близьких. З 24 лютого психологи отримали 7480 таких звернень.

20 червня 2022 року Верховна рада ратифікувала "Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами", відому як "Стамбульська конвенція". Конвенція охоплює низку заходів з запобігання та протидії насильству, захисту його жертв, переслідування та покарання кривдників.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Читайте також

Як ужитися з рідними під час війни. Пояснює психолог

Тривожність під час війни. Що допоможе заспокоїтися

Де українці можуть отримати безоплатну психологічну допомогу: список організацій

Обстріл Запоріжжя, США перекинули в Ісландію "літак судного дня". 372 день війни. Онлайн

На початок