У січні майже 300 киян звернулися за допомогою стосовно домашнього насильства

У січні майже 300 киян звернулися за допомогою стосовно домашнього насильства

У січні майже 300 киян звернулися за допомогою стосовно домашнього насильства
Фото: Unsplash

Протягом січня на телефон довіри 15-00 Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, надійшло 1124 звернення. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

"Але більшість з них стосувалися стресу через війну, страху за себе та своїх рідних. Безпосередньо звернень стосовно домашнього насильства надійшло 297, з них 213 від жінок та 84 від чоловіків. Усі, хто звертався, отримали необхідну допомогу та підтримку", — каже Хонда.

За її словами, за цей же час в притулку перебувало 7 людей, а кімнатами кризового реагування скористалися 23 людини.

Заступниця голови КМДА зауважила, що місті працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. Протягом місяця вони надали 98 консультацій, з яких 76 для жінок та 12 для чоловіків.

Також вона нагадала, що служба телефону довіри Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству працює 24/7 для всіх, хто потребує допомоги за номерами: 15-00 зі стаціонарного телефону і 044-272-15-00 — з мобільного. Також центр надає онлайн-консультації у Skype: dovira1500.

Отримати очну допомогу фахівців безпосередньо в Центрі можна за адресою вул. Юрія Ільєнка, 20. Там можна отримати психологічну, первинну юридичну та правову допомогу, — підсумувала Хонда.

Що відомо про насильство в Україні

Станом на початок грудня до Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству з початку 2022 року надійшло більше 10 тисяч звернень. Безпосередньо тих, що стосувалися домашнього насильства — 2513, решта — стресові стани через війну, які потенційно також можуть стати причиною насильства — Хонда

Із 25 листопада до 10 грудня в Україні проходили акції та тематичні події у рамках "16 днів проти насильства". Усі вони мають на меті нагадати, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини. Зокрема, в Солом'янській районній держадміністрації Києва презентували інсталяцію "Відчинимо правду про насильство".

Станом на кінець жовтня з початку 2022 року на київську цілодобову службу телефону довіри 15-00 надійшло майже 10 тисяч звернень стосовно домашнього насильства та стресу, спричиненого війною. Після повномасштабного вторгнення РФ люди почали звертатися з переживаннями через війну, страх загинути, втратити близьких. З 24 лютого психологи отримали 7480 таких звернень.

20 червня 2022 року Верховна рада ратифікувала "Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами", відому як "Стамбульська конвенція". Конвенція охоплює низку заходів з запобігання та протидії насильству, захисту його жертв, переслідування та покарання кривдників.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Читайте також

Як ужитися з рідними під час війни. Пояснює психолог

Тривожність під час війни. Що допоможе заспокоїтися

Ця угода захищає людину, незалежно від статі. Експертка і депутатка про Стамбульську конвенцію

Самооборона для жінок: курси від патрульної поліції Борисполя

На початок