Місія МВФ щодо України розпочнеться 8 березня: міністр фінансів Марченко розкрив деталі

Місія МВФ щодо України розпочнеться 8 березня: міністр фінансів Марченко розкрив деталі

Місія МВФ щодо України розпочнеться 8 березня: міністр фінансів Марченко розкрив деталі
Міністр фінансів України Сергій Марченко, фото: УНІАН

З 8 по 15 березня у столиці Польщі Варшаві працюватиме місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо потенційної майбутньої програми з Україною.

Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

"Там ми будемо узгоджувати і умови, і наповнення, і обсяги, і так далі. Зараз поки ранувато говорити конкретні деталі, тому що є багато питань внутрішніх дискусій Фонду", — зазначив Марченко.

За його словами, на жаль, не всі 180 країн-членів МВФ підтримують Україну, тож в Раді директорів Фонду є "певні протиріччя".

Водночас голова Мінфіну наголосив, що Україна активно працюватиме над тим, щоб досягти повного консенсусу і підтримки в середині Фонду, і сподівається вже з початку квітня мати повноцінну програму з МВФ.

Про початок роботи над новою спеціальною програмою з Міжнародним валютним фондом заявив 27 вересня 2022 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Очікувалось, що Україна загалом отримає $2,8 млрд від МВФ протягом року.

Попередня місія МВФ відбулась з 17 по 21 жовтня 2022 року у Відні. Участь в експертних обговореннях взяв зокрема голова НБУ Андрій Пишний.

Що відомо про допомогу Україні від МВФ

23 лютого повідомлялось, що країни "Великої сімки" мають намір допомогти України отримати фінансову допомогу у розмірі щонайменше 16 мільярдів доларів як кредит від Міжнародного валютного фонду.

До цього, 20 лютого, у Києві з візитом перебувала директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. Вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським, а також з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і міністром фінансів Сергієм Марченком. Сторони обговорили механізми фінансової підтримки України.

На початку квітня 2022 року МВФ відкрив спеціальний рахунок для прямої фінансової допомоги Україні з боку країн-донорів. Обліковий запис доступний для використання будь-якими іншими учасниками, а також міжурядовими установами та організаціями, які бажають використовувати його як засіб надання фінансової допомоги Україні.

Раніше на конференції в Дубаї директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що цього року Україні потрібно від 40 до 48 мільярдів доларів фінансування, щоб її економіка функціонувала.

Читайте також

Міністр фінансів: "Зараз можна планувати на перспективу до кінця року"

Повернення до довоєнних податків дозволить залучити до бюджету 8 млрд грн — Марченко

На початок