У Відні стартувала місія МВФ по Україні. Яких результатів очікують

У Відні стартувала місія МВФ по Україні. Яких результатів очікують

У Відні стартувала місія МВФ по Україні. Яких результатів очікують
Голова Світового банку Девід Малпас під час щорічної зустрічі представників МВФ та Світового банку, ілюстративне фото: AP

У столиці Австрії Відні розпочала свою роботу місія МВФ по Україні. Протягом чотирьох днів експерти обговорюватимуть стан економіки України, макропрогнози, параметри державного бюджету на 2023 рік та джерела покриття його дефіциту.

Про це йдеться у повідомленні Національного банку України.

Участь в експертних обговореннях візьме й голова НБУ Андрій Пишний.

"Сподіваємося на плідні результати та визначення параметрів для початку роботи над новою Моніторинговою програмою із залученням Ради МВФ, яка стане підґрунтям для повноцінної програми з Фондом", — прокоментував Пишний.

У НБУ зазначають, що нова програма стане важливим етапом у відносинах з Фондом та сигналом іншим партнерам для розширення міжнародної допомоги нашій країні.

Про початок роботи над новою спеціальною програмою з Міжнародним валютним фондом заявив 27 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Очікується, що Україна загалом отримає $2,8 млрд від МВФ в цьому році.

Що відомо

  • Президент України Володимир Зеленський 12 жовтня взяв участь у роботі другої міністерської зустрічі країн-донорів, МВФ і Світового банку. За результатами Зеленський анонсував фінансовий "Рамштайн".
  • 13 жовтня в Україну надійшли 1,3 мільярда доларів додаткового екстреного фінансування Міжнародного валютного фонду.

Читайте також

Міністр фінансів України очолив Раду керівників Світового банку і МВФ

Екскерівник "Ощаду" та колега Єрмака. Що відомо про нового очільника НБУ Андрія Пишного і чи вплине це на політику банку

На початок