"Група семи" посприяє, аби Україна отримала кредит від МВФ — Bloomberg

"Група семи" посприяє, аби Україна отримала кредит від МВФ — Bloomberg

ЗМІ
"Група семи"
. Ілюстративне фото: Getty Images

Країни "Великої сімки" (G7Велика сімка (англ. Group of Seven - "Група семи", G7) - неформальний міжнародний клуб, що об'єднує Велику Британію, Німеччину, Італію, Канаду, Францію, Японію та США.) мають намір допомогти Україні отримати фінансову допомогу у розмірі щонайменше 16 мільярдів доларів як кредит від Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Йдеться про багаторічну програму кредитування МВФ. За даними джерел агентства, останніми днями Фонд активно обговорює програму з Міністерством фінансів США, щоб Україна почала отримувати фінансування вже з кінця березня.

"Очікується, що цього тижня уряди G7 — США, Великобританії, Канади, Німеччини, Франції, Італії та Японії — доручать своїм офіційним особам активізувати співпрацю з МВФ та Україною для виконання амбітної програми", — йдеться у статті.

Зазначається, що схвалення G7 є однією з умов МВФ для завершення угоди.

"Уряд президента Володимира Зеленського прагне укласти нову угоду вже наступного місяця з метою отримання 5 мільярдів доларів протягом першого року програми", — повідомила виданню офіційна особа.

20 лютого у Києві з візитом перебувала директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. Вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським, а також з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і міністром фінансів Сергієм Марченком. Сторони обговорили механізми фінансової підтримки України.

На початку квітня 2022 року МВФ відкрив спеціальний рахунок для прямої фінансової допомоги Україні з боку країн-донорів. Обліковий запис доступний для використання будь-якими іншими учасниками, а також міжурядовими установами та організаціями, які бажають використовувати його як засіб надання фінансової допомоги Україні.

Раніше на конференції в Дубаї директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що цього року Україні потрібно від 40 до 48 мільярдів доларів фінансування, щоб її економіка функціонувала.

Читайте також

Іспанія передасть танки, в Україну дозволили ввозити дрони без мит. 365 день війни. Онлайн

США і G7 оприлюднять великий пакет санкцій проти РФ до річниці вторгнення 24 лютого— Нуланд

В Україну прибула очільниця МВФ: що відомо

На початок