Міністр фінансів: "Зараз можна планувати на перспективу до кінця року"

Міністр фінансів: "Зараз можна планувати на перспективу до кінця року"

Ексклюзивно
Міністр фінансів України Сергій Марченко
. Міністр фінансів України Сергій Марченко. Фото: Суспільне

Розрив між обіцяною Україні міжнародною фінансовою допомогою  і тим, що треба, нині становить 10 млрд доларів США на 2023 рік. Про це розповів Суспільному міністр фінансів України Сергій Марченко в ефірі єдиного телемарафону.

“Я не враховую потенційну програму з МВФ, інші обіцянки або надії на перемовини — ми ведемо ці перемовини. Є надія, що і уряд Японії нам допоможе, уряд Норвегії, Канади, Великої Британії, Світовий банк. Але поки що цей розрив зберігається, допоки в нас не буде чітких домовленостей, які можна буде формалізувати у вигляді відповідних договорів або меморандумів. Тому поки що є розрив, але це краще, ніж було в минулому році”, — сказав Марченко.

За його словами, зараз можна планувати на перспективу до кінця року.

“Ми не говоримо, що місяць прожили — і далі думаємо про наступний. Ми вже думаємо про 2024 рік”, — сказав міністр.

Він додав, що вже провели реструктуризацію боргів минулого року, активну і досить успішну операцію про відтермінування сплати боргових зобов’язань до серпня 2024 року.

“У нас зараз немає такого навантаження, у нас є лише обслуговування і погашення внутрішнього боргу. Це здебільшого НБУ та державні банки. Тому ми спокійно робимо операції запозичення. Думаю, що проблеми з боргами цього року у нас не передбачається”, — сказав Марченко.

Він пояснив, що першочергові потреби України визначені угодами, підписаними зі Світовим банком, з USAID.

“Це, в першу чергу, компенсація пенсій пенсіонерам, соціальна допомога, переміщені особи, виплата освітньої субвенції. Тобто всі, не пов’язані з військовим характером видатки, ми будемо компенсувати за рахунок зазначених коштів (1,2 млрд дол від США — ред.)”, — сказав Марченко.

За його словами, найближчим часом у Варшаві планується місія, на якій будуть узгоджувати параметри потенційної програми. Деталі вже можна буде сказати після завершення місії.

“Але, сподіваюсь, що всі обіянки про підтримку України і можливість старту програми з МВФ будуть реалізовані, і ми, зі свого боку, будемо готові стартувати і виконувати ті умови, які ми на себе готові будемо взяти”, — зазначив міністр.

Читайте також

Бахмут — епіцентр боїв на Донбасі, у поліції закликали убезпечити дітей від руху "Редан". 371 день війни. Онлайн

На початок