В Україну прибула очільниця МВФ: що відомо

В Україну прибула очільниця МВФ: що відомо

Оновлено
В Україну прибула очільниця МВФ: що відомо
. Президент Володимир Зеленський та директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Геогрієва. / Фото: пресслужба президента

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з директоркою-розпорядницею Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіною Георгієвою. Про це повідомляє пресслужба президента.

Президент наголосив, що підтримка МВФ створює для України можливість залишатися сильною.

"Це також зброя – зброя економічна, яка дає нам, нашому суспільству, нашому бізнесу змогу розвиватися. Ми дуже хочемо, щоб бізнес розвивався, надходили інвестиції, і ми знаємо, що МВФ завжди своєю діяльністю подає правильні сигнали", — зазначив він.

Зеленський подякував Георгієвій за візит і підтримку України з перших днів повномасштабного вторгнення Росії.

"Приємно, що ми перебуваємо у фокусі вашої уваги", — додав він.

Своєю чергою директорка МВФ зазначила, що доволі пильно стежить за подіями в Україні і високо оцінила діяльність державних інституцій України в умовах війни.

"Мене надзвичайно вразив той факт, що країна та уряд дуже добре функціонують у цих надзвичайних умовах вторгнення. Я хотіла побачити це. Коли завтра говоритиму з радою директорів МВФ, я скажу, що це справді країна, яка надзвичайно добре й ефективно діє попри жахливий напад на її народ, на її територію", — сказала Георгієва.

Вона також розповіла, що відвідала Ірпінь, який хотіла побачити на власні очі і була вражена тим, що за короткий проміжок часу соціальна інфраструктура та мережі міста були відновлені та знову функціонують.

Очільниця МВФ та представники Фонду також зустрілася з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем. Сторони обговорили механізми фінансової підтримки України.

"Ми досягли успіхів у реалізації Моніторингової програми, зокрема фіналізували виконання всіх структурних маяків. Тож розраховуємо на започаткування нової багаторічної великої програми обсягом понад 15 млрд доларів", — написав прем'єр у Telegram.

За словами Шмигаля, планується, що програма з МВФ складатиметься з двох частин: негайна фінансова підтримка та підтримка структурних реформ, що сприятимуть відновленню.

"Був радий почути високу оцінку з боку МВФ зусиль Уряду щодо підтримки макроекономічної стабільності та продовження ключових реформ попри війну", — зазначив він.

На початку квітня 2022 року МВФ відкрив спеціальний рахунок для прямої фінансової допомоги Україні з боку країн-донорів. Обліковий запис доступний для використання будь-якими іншими учасниками, а також міжурядовими установами та організаціями, які бажають використовувати його як засіб надання фінансової допомоги Україні.

Раніше на конференції в Дубаї директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що цього року Україні потрібно від 40 до 48 мільярдів доларів фінансування, щоб її економіка функціонувала.

Читайте також

Економіка ЄС уникне рецесії, але ризики зберігаються — зимовий економічний прогноз Єврокомісії

Конфісковані російські активи продаватимуть через аукціон — Шмигаль

На початок