Швеція внесе майже 30 млн доларів до Фонду енергетичної підтримки України — Галущенко

Швеція внесе майже 30 млн доларів до Фонду енергетичної підтримки України — Галущенко

Важливо
Швеція внесе майже 30 млн доларів до Фонду енергетичної підтримки України — Галущенко
Міністр енергетики Герман Галущенко у Швеції, лютий 2023 р. Фото: з Фейсбуку Міненергетики

Уряд Швеції ухвалив рішення про внесення майже 30 мільйонів доларів до Фонду енергетичної підтримки України. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко за підсумками зустрічі з віцепрем'єр-міністром Швеції Еббою Буш у Стокгольмі.

“Окрім цього, Швеція виділить кошти на підтримку місії МАГАТЕ, що працює на всіх українських атомних станціях. Це також важливо, аби спостерігачі мали можливість фіксувати вплив російських атак на нашу енергетичну систему, а також ядерну і радіаційну безпеку”, — сказав Галущенко.

За його словами, Україна постійно отримує від міжнародних партнерів як грошову допомогу, так і у вигляді  обладнання, що допомагає відновленню енергетичних об’єктів від наслідків російських атак.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Електроенергія. Усі останні новини

На початок