РФ розглядає Придністров’я як авіаносець, направлений на Молдову, і на Україну — політолог

РФ розглядає Придністров’я як авіаносець, направлений на Молдову, і на Україну — політолог

РФ розглядає Придністров’я як авіаносець, направлений на Молдову, і на Україну — політолог
Вид на Тирасполь — столицю самопроголошеного Придністров'я, 28 квітня 2022 року. Фото: Stringer/Anadolu Agency via Getty Images.

Росія заявляє, що ніколи не виведе свої війська з Придністров'я і розглядає невизнану республіку як "непотопляємий" авіаносець, який направлений як у бік Молдови, так і в бік України. Про це в етері Суспільного заявив молдовський журналіст і політолог Віталій Андрієвський.

Він зазначив, що Молдова, Україна і Грузія мають досвід, коли росіяни пішли захищати "своїх" на чужу територію.

"Це досвід України — з Кримом та Донбасом. Та це і досвід Молдови — в 1992 році тут також воювали росіяни. І що цікаво, у нас почав воювати Гіркін (Стрєлков), потім він з’явився у вас в Криму, потім на Донбасі. А свою кар’єру військового терориста він почав у нас в Молдові, в Придністров'ї", — сказав політолог.

За словами Андрієвського, у Молдові дуже серйозно сприймають заяви і МО РФ, і МЗС РФ про те, що Україна може вторгнутися в Придністров'я.

"Вони заявили, що розглядатимуть будь-які рухи в бік Придністров’я як напад на Росію. Тобто наша територія — як напад на Росію", — зазначив він.

Політолог наголосив, що Україні і Молдова стикнулися з тим, як небезпечно, коли на території держави перебуває іноземна армія.

"А у нас на території Придністров'я знаходиться армія. Тут не плутати з миротворцями. Окремо миротворці які за згодою. І окремо армія без будь-якої згоди. В 1999 році президент РФ Єльцин підписав рішення, що виведуть армію. Але армію так і не вивели з нашої території. І Росія так прямо і заявляє, що ніколи не виведе. Росія розглядає Придністров’я як "непотопляємий" авіаносець, який направлений як у бік Молдови, так і в бік України", — сказав він.

Що відомо про ситуацію в Молдові

9 лютого президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті ЄС заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

Про те, що Росія планує здійснити держпереворот у Молдові з нападами на державні будівлі і захопленням заручників, на пресконференції сказала президентка Молдови Мая Санду. Вона зазначила, що Росія не вперше має намір дестабілізувати ситуацію у Молдові. Восени минулого року такі спроби вже робилися, але завдяки оперативному втручанню органів Молдови вони виявилися безуспішними.

Водночас 23 лютого Міноборони РФ звинуватило українських військових у підготовці збройної провокації проти самопроголошеного Придністров'я. В уряді Молдови заперечили цю інформацію.

Читайте також

ISW: Путін заявив про "битву за історичні кордони". Що це означає для Молдови

Прем'єр Молдови підтвердив слова Зеленського про плани РФ захопити аеропорт Кишинева для перекидання військових

Росія готує провокації "під фальшивим прапором" на кордоні з Білоруссю та у Молдові — ISW

На початок