У РФ звинуватили Україну у підготовці провокацій у Придністров'ї. У Молдові відповіли

У РФ звинуватили Україну у підготовці провокацій у Придністров'ї. У Молдові відповіли

Вид на Тирасполь — столицю самопроголошеного Придністров'я
. Фото: Stringer/Anadolu Agency via Getty Images.

Російське Міноборони звинуватило українських військових у підготовці збройної провокації проти самопроголошеного Придністров'я. В уряді Молдови заперечили цю інформацію.

“За наявною інформацією, найближчим часом київський режим готує збройну провокацію проти Придністровської Молдавської Республіки, яка буде здійснена підрозділами збройних сил України, зокрема із залученням націоналістичного формування "Азов", — заявили у Міноборони РФ.

Як привід для вторгнення начебто планується інсценувати наступ російських військ з території Придністров'я, заявили в російському Міноборони.

“Для цього українські диверсанти, які беруть участь у постановочному вторгненні, будуть переодягнені у форму військовослужбовців збройних сил Російської Федерації”, — йдеться у заяві російського відомства.

Там також заявили, що Міністерство оборони Росії “уважно відстежує” ситуацію на кордоні України з Придністров'ям і готове до “реагування на будь-які зміни обстановки”.

У РФ звинуватили Україну у підготовці провокацій у Придністров'ї — скрін з ТГ-каналу МО РФ
Фото: скрін з телеграм-каналу Міноборони РФ

Що кажуть у Молдові про ситуацію у Придністров’ї

Державна влада Республіки Молдова не підтверджує інформацію, поширену вранці 23 лютого Міністерством оборони Росії.

“Закликаємо до спокою та отримання інформації з офіційних і перевірених джерел Республіки Молдова. Наші відомства співпрацюють із зарубіжними партнерами, і в разі загрози для країни суспільство негайно буде проінформовано”, — повідомили в уряді Молдови.

Що відомо про ситуацію в Молдові

Раніше президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті ЄС заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

Про те, що Росія планує здійснити держпереворот у Молдові з нападами на державні будівлі і захопленням заручників, на пресконференції сказала президентка Молдови Мая Санду. Вона зазначила, що Росія не вперше має намір дестабілізувати ситуацію у Молдові. Восени минулого року такі спроби вже робилися, але завдяки оперативному втручанню органів Молдови вони виявилися безуспішними.

Читайте також

ISW: Путін заявив про "битву за історичні кордони". Що це означає для Молдови

Прем'єр Молдови підтвердив слова Зеленського про плани РФ захопити аеропорт Кишинева для перекидання військових

На початок