У Польщі сказали, коли передуть Україні решту танків Leopard 2

У Польщі сказали, коли передуть Україні решту танків Leopard 2

У Польщі сказали, коли передуть Україні решту танків Leopard 2
Танк Leopard 2, демонстраційний захід, Ганновер, Німеччина, 28 вересня 2011 року. Фото: AP Photo/Michael Sohn

Польща упродовж кількох тижнів планує передати Україні ще 10 танків Leopard 2 та 60 танків Т-72 і модернізованих PT-91 Twardy.

Про це заявив міністр канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик, повідомляє PAP.

Відповідаючи на питання, коли Україні будуть передані наступні 10 танків Leopard 2 Дворчак зазначив: "Незабаром. Підготовка українських екіпажів має бути завершена. Частина цих танків зараз використовується для навчання. Це перспектива кількох тижнів".

Урядовець також зазначив, що у той же період або й швидше Україна отримає 60 модернізованих танків Т-72 і PT-91 Twardy.

"Вони практично перебувають у процесі передачі. Тож незабаром вони потраплять в Україну”, — сказав Дворчак.

Перші чотири танки Leopard 2 від Польщі були передані під час візиту прем'єр-міністра Матеуша Моравецького до Києва в п'ятницю, 24 лютого, в річницю російського вторгнення.

Які країни збирають танки Leopard для України

Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди спільно працюють над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard).

Про це міністр оборони США Ллойд Остін сказав на початку засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" 14 лютого в Брюсселі.

"Консорціум країн, включаючи Німеччину, Польщу, Канаду, Португалію, Іспанію, Норвегію, Данію та Нідерланди працюють спільно над наданням Україні бойових танків «Леопард»", — заявив він.

Остін додав, що Сполучені Штати, Чехія та Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає Україні і Польща. Крім того, як зазначив очільник Міноборони США, Сполучене Королівство надає Україні роту основних бойовиків танків Challenger та працює з рядом країн щодо передачі українським захисникам більше боєприпасів.

Також Контактна група займається посиленням протиповітряної та протиракетної оборони України. Так, Сполучені Штати, Німеччина та Нідерланди працюють над наданням Україні систем Patriot, а Франція та Італія — систем SAMP/T.

Що відомо про танк Leopard 2

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Що відомо про навчання українських танкістів у Німеччині та Польщі

Українські танкісти розпочали навчання у Німеччині та Польщі. Про те, що українські військові приступили 13 лютого до навчання керуванню танками Leopard, повідомила речниця Міністерства оборони ФРН. Крім того, на навчання роботі з танками Leopard 2 до Польщі прибули 105 українських військових, розповів керівник навчальної групи полігону 10-ї бронетанкової бригади Кшиштофа Сєрадзького.

У Польщі навчання відбуваються на танковому полігоні у Свєнтошуві на південному заході Польщі.

"До Польщі на навчання прибули 105 українських військових, які навчаються на Leopard 2. Йдеться про 21 екіпаж танків, а також технічний персонал обслуговування танків", — розповів Сєрадзький.

За його словами, курс навчання — близько місяця. 13 лютого навчання відвідав президент Польщі Анджей Дуда.

Зброя. Усі новини

Читайте також

Іспанія передасть Україні шість оновлених танків Leopard

Leopard для України: Швеція готова надати Leopard, Фінляндія надішле три танки

"Ми хочемо зібрати для України хоча б бронетанкову бригаду" — Дуда

На початок