Премʼєрка Італії підтвердила відправку Україні систем SAMP/T

Премʼєрка Італії підтвердила відправку Україні систем SAMP/T

Премʼєрка Італії підтвердила відправку Україні систем SAMP/T
. ЗРК SAMP-T Mamba. Фото: Міноборони Франції

Прем'єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні підтвердила відправку Україні систем SAMP-T разом із Францією. SAMP/T також відомі як Mamba.

Про це повідомляє видання ANSA.

"Так, ми вже деякий час беремо участь у спільному з Парижем дуже важливому для України питанні. Я думаю, що ми просуваємося швидко і в найближчими днями ми зможемо оголосити про це остаточно", — сказала вона.

352 день війни. Онлайн

Що відомо про передачу Україні ЗРК SAMP/T

28 січня стало відомо, що Франція та Італія готуються передати Україні комплекс протиповітряної оборони SAMP-T і домовилися закупити 700 зенітних ракет Aster-30 для нього. Раніше міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що Італія та Франція завершують підготовку до відправлення Україні системи протиповітряної оборони SAMP-T. Італійське видання RID 13 січня повідомляло, що уряд Італії планує надати Україні ЗРК SAMP/T, також відомі як Mamba, і додало, що "зелене світло" з’явилось за волею прем'єрки Мелоні.

Протягом двох тижнів проблема залишалась відкритою через небажання передавати ЗРК з боку сектору оборони та військових, враховуючи, що Сухопутні війська Італії мають на озброєнні лише 5 батарей SAMP/T, зауважують журналісти. При цьому що одна з них наразі розгорнута у Кувейті в рамках операції Inherent Resolve. Відповідно до інформації RID, на рішення Мелоні могло вплинути прохання президента США Байдена.

Та на початку лютого 2023 року міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що SAMP/T мають запрацювати на передовій в Україні протягом наступних двох місяців.

SAMP/T – зенітний ракетний комплекс далекої дії, який розробив європейський консорціум Eurosam (MBDA Italy, MBDA France, Thales). Система може знищувати аеродинамічні цілі на відстані до 150 км на висоті до 25 км. Також комплекс здатний боротися з балістичними ракетами на відстані і висоті до 25 км.

ЗРК побудований на основі французької твердопаливної зенітної ракети Aster-30. Швидкість ракети – 4,5М (1400 м\с). Вага бойової частини – 20 кг, стартова маса – 450 кг.

SAMP/T стоїть на озброєнні Італії, Франції та Сінгапуру.

Читайте також: "Особливість ЗРК MAMBA у тому, що він спроможний нищити всі типи ракет, у тому числі балістичні" — військовий експерт
На початок