Київрада може скасувати рішення про будівництво на Лисій горі військового кладовища

Київрада може скасувати рішення про будівництво на Лисій горі військового кладовища

Київрада може скасувати рішення про будівництво на Лисій горі військового кладовища
Фото: Вікіпедія

Рішення про будівництво на Лисій горі у Києві Національного військового меморіального кладовища можуть скасувати. Відповідний проєкт з'явився на сайті Київради. Станом на 27 лютого документ перебуває на розгляді комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

Як інформує у Facebook Київський еколого-культурний центр, у столичному окружному адмінсуді за позовом КЕКЦ ухвалили рішення про початок розгляду судової справи на захист заповідного об'єкту та пам'ятки культурної спадщини національного значення Лиса гора.

"Видно чиновники КМДА зрозуміли, що в суді вони програють і тому вирішили самі скасувати скандальне рішення. Головне, що Лиса гора скоро буде врятована", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про ініціативу збудувати на Лисій горі військове кладовище

27 жовтня 2022 року Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА розробити детальний план території для розташування Національного військового меморіального кладовища в урочищі "Лиса Гора".

Ініціатором створення Національного військового меморіального кладовища було Міністерство у справах ветеранів України. 31 травня 2022 року ця ідея була схвалена депутатами Верховної Ради. Проєкт передбачає створення військового кладовища, музейного комплексу, ритуальної будівлі та інших необхідних споруд для організації почесних поховань загиблих (померлих) громадян, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Тогоріч у листопаді на сайті Київради було зареєстровано петицію проти створення військового кладовища на "Лисій Горі". Автор петиції Павло Рациборський зауважує, що урочище "Лиса Гора" є пам’яткою архітектури і належить до об'єктів природно-заповідного фонду. Київрада цю петицію не підтримала.

20 січня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив кільком міністрам і столичним посадовцям знайти нове місце для створення в Києві національного військового кладовища замість Лисої гори.

Читайте також

Міська влада закликає киян не купувати першоцвіти

На початок